GeriDünya İngiltere'deki patlama sonrası korkunç şüphe! Saldırının faili o mu?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere'deki patlama sonrası korkunç şüphe! Saldırının faili o mu?

İngiltere'deki patlama sonrası korkunç şüphe! Saldırının faili o mu?

İngiltere'nin Manchester kentindeki dünyaca ünlü yıldız Ariana Grande konserine sırasında patlama meydana geldi. Manchaster Arena'daki patlamada 22 kişi hayatını kaybetti, 59 kişi de yaralandı. Patlamaların terör saldırısı olabileceği ifade edilirken dün akşam atılan tehdit içerikli bir tweet ortalığı karıştırdı. Owys663 (Üveys) adlı Twitter kullanıcısı akşam 6.32'de attığı tweet'te, konserin yapıldığı "Manchester Arena" etiketini "DEAŞ" etiketiyle birlikte kullanıp "Tehdidimizi unuttunuz mu? Bu adil bir terör" ifadesini kullandı.

Owys663 (Üveys) adlı Twitter kullanıcısı akşam 6.32'de attığı tweet'te, konserin yapıldığı "Manchester Arena" etiketini "DEAŞ" etiketiyle birlikte kullanıp "Tehdidimizi unuttunuz mu? Bu adil bir terör" ifadesini kullandı.

Terör örgütü DEAŞ'ın sözde bayrağını da paylaşan Owys663'ün bu tweet'i kısa süre sonra kaldırıldı ve kullanıcı profili silindi.

Suriye'deki DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyonun üyesi olan İngiltere, daha önce birkaç kez terör örgütünün tehditlerine hedef olmuştu.

22 Mart 2017'de başkent Londra'da yaşanan terör saldırısında bir DEAŞ sempatizanı aracını insanların içine sürerek 6 kişinin ölümüne neden olmuş, ardından bir polisi bıçaklamaya çalışırken vurularak etkisiz hale getirilmişti.

Cehennemden kaçarken o anları cep telefonuyla görüntüledi!Ünlü şarkıcı Ariane Grande'nin konser verdiği 'Manchester Arena'da patlama yaşandı, 19 ölü ve 59 yaralı olduğu öğrenildi. Patlamanın hemen sonrasında, konser salonunda bulunan bir izleyici dehşet anlarını cep telefonu ile böyle görüntüledi.

 

İngilteredeki patlama sonrası korkunç şüphe Saldırının faili o mu

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle