Dünya Bu fotoğraf tarihi değiştirebilirdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  36
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu fotoğraf tarihi değiştirebilirdi

Bu fotoğraf tarihi değiştirebilirdi

ABD, eski başkan John F. Kennedy'nin bir teknede çıplak kadınlarla görüntülendiği fotoğrafı konuşuyor. Yaklaşık 50 yıl sonra ele geçirilen fotoğraf o dönemde gün ışığına çıkarılmış olsaydı dünya tarihinin değişeceği yorumu yapılıyor.

İŞTE OLAY YARATAN FOTOĞRAF

 

TMZ isimli internet sitesi, 1963 yılında Dallas'ta suikasta uğrayarak hayatını kaybeden ABD'nin 35. başkanı John F. Kennedy'e ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf yayımladı.  

 

1950'lerin ortasında çekildiği düşünülen fotoğrafta iki çıplak kadın tekneden denize atlarken iki diğer çıplak kadının da teknenin üst güvertesinde, Kennedy'ye benzeyen bir adamın da alt güvertede güneşlendiği görülüyor.

 

Pop’un Kralı Michael Jackson’ın ölümünü duyuran ilk site olan TMZ, ele geçirdiği fotoğrafı bir çok uzmana incelettirmesinin ardından herhangi bir Photoshop efekti olmadığını doğrulattığını bildirdi.

 

Başkan Kennedy'nin, Ağustos 1956'da kardeşi Ted Kennedy ve Senatör George Smathers'la birlikte iki haftalık Akdeniz turuna çıktığı yönünde bir çok haber olduğu belirtiliyor.

 

İddialara göre bu gezide üçlüye teknede birçok kadın eşlik ediyor. John F. Kennedy'nin eşi Jackie Kenedy'nin de o dönemde hamile olduğu ve Kennedy bottayken hastaneye kaldırıldığı, ancak düşük yaptığı söyleniyor.

 

TMZ için fotoğrafı inceleyen Profesör Jeff Sedlik de Ağustos 1956'da düzenlenen bir kongrede Kennedy'nin çekilmiş bir fotoğrafıyla, teknedeki adamın fotoğrafını karşılaştırdığında iki fotoğrafta tam bir uyum olduğunu açıkladı.

 

Politik uzmanlar, “Bu fotoğraf 1960 yılındaki başkanlık seçimlerinden önce ortaya çıkmış olsaydı, Kennedy seçim yarışında ağır yara alır ve bu durum da dünya tarihinde büyük değişikliklere yol açabilirdi” yorumunu yaptı..


Yorumları Göster
Yorumları Gizle