GeriDünya Bu da 'Autonome' 1 Mayıs'ı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  24
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu da 'Autonome' 1 Mayıs'ı

Bu da 'Autonome' 1 Mayıs'ı
refid:8839941 ilişkili resim dosyası

Almanya'da 1 Mayıs'ta "Autonome" adlı anarşist grup ortalığı savaş alanına çevirdi.

Ülkeyi savaş alanına çevirdiler...

Almanya'nın başkenti Berlin'deki 1 Mayıs kutlamaları sırasında geç saatlerde meydana gelen olaylarda, Berlin  Eyaleti Emniyet Müdürü Dieter Glietsch "Autonome" adı verilen anarşist gençlerin saldırısına uğradı.

Glietsch polisi denetlerken bir grubun saldırısına uğradı. Anarşist gençler emniyet müdürüne taş ve şişelerle saldırınca polis tarafından koruma altına alınan Glietsch bir polis aracına bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı.
       
Berlin'de tüm gün boyunca sakin geçen 1 Mayıs kutlamalarının ardından, geç saatlerde bazı semtlerde olayların meydana geldiğini belirten polis,  ancak polisin etkili müdahalesi sonucunda saldırganların kısa sürede  gözaltına alındıklarını kaydetti.

Polis, olaylar sırasında kaç kişinin gözaltına alındığı ve yaralanan  olup olmadığı konusunda ise henüz bir açıklama yapmadı.

Almanya'nın Hamburg kentinde de "Autonome" grup yine kaos yarattı. Polisle çatışan gençler, araçları ateşe verdi. Aşırı sağcı NPD partisi sempatizanları da yaptıkları gösterilerde Hamburg eyalet hükümetini istifaya çağırdı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle