Dünya Haberleri

DÜNYA

  Brown ara seçim zaferiyle moral buldu

  Hürriyet Haber
  13.11.2009 - 13:49 | Son Güncelleme:

  İngiltere'de başbakanlık koltuğuna oturduktan sonra partisinin oy oranı sürekli düşen Gordon Brown, İskoçya'daki ara seçimle moral buldu.

  Glasgow'da yapılan ara seçimi, İşçi Partili Willie Bain kazandı. Birleşik Krallık'ta parlamenterlerin harcama skandalları dolayısıyla bir süre önce görevinden istifa eden Kuzey Doğu Glasgow bölgesi milletvekilinden boşalan koltuğu dolduracak olan Bain, 12 bin oyun 8 binini aldı.

  Bain'i, 4 bin oyla İskoçya Ulusal Partisi (SNP), bin oyla Muhafazakar parti ve yine bin oyla aşırı sağcı İngiliz Ulusal Partisi (BNP) takip etti.
  Kuzey Doğu Glasgow'un parlamentodaki yeni temsilcisi Willie Bain, seçim sonucunun açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, "Bu sonuç, Gordon Brown ve İşçi Partisi için çok büyük bir zaferdir" dedi.

  İskoçya'da Kuzey Doğu Glasgow bölgesinde yapılan bu ara seçimin gelecek yıl bahar aylarında ülke genelinde yapılacak seçim sonuçları hakkında ipucu oluşturabileceği yorumları yapılıyor. Şimdiye kadar Birleşik Krallık'ta yapılan kamuoyu yoklamalarında, ana muhalefet partisi Muhafazakar Parti'nin, iktidardaki İşçi Partisi'nin önünde olduğu ortaya çıkıyordu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı