GeriDünya Böyle giderse esnaf kapısına kilit vuracak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Böyle giderse esnaf kapısına kilit vuracak

Böyle giderse esnaf kapısına kilit vuracak

Almanya’nın Hannover kentinin merkezi Steintor’daki Goethe ve Kurt- Schumacher Caddelerinde iki aydır devam eden asfaltlama ve tranvay yolu düzenlemeleri, çarşı esnafı mağdur etti.

UZUN yıllardan bu kadar sakin bir Steintor görmediğini belirten Saray Market’in sahibi Alptekin Mermertaş, “Şehrin ana merkezi konumunda bulunan bir caddesinin bu kadar uzun zamandır kapalı olması anlaşılır bir durum değil. Aldığımız duyumlara göre çalışmalar 2018 senesine sarkacakmış. Bu durumda çevrede bulunan esnafın dükkanlarına kilit vuracağı kaçınılmaz olacaktır. İnsanlar arabasıyla şehre gelemez oldu. Yaptıkları alışverişleri elleriyle uzun süre taşımak durumunda kaldıklarından artık bizlere uğramaz oldular. Sürekli müşteri kaybediyoruz. Yetkililerin durumumuzu göz önüne alıp çalışmalara hız vermelerini bekliyoruz” dedi.

Böyle giderse esnaf kapısına kilit vuracak

İŞ MAKİNELERİ İŞGAL ETTİ

Cadde üzerinde uzun zamandır kafe ve turizm bürosu işleten Yaşar İnce, “Daha önceleri engelli ve yaşlılar arabalarıyla dükkanımızın önüne kadar gelip, kahvaltısını yapıyor, biletlerini alabiliyordu. Şimdi bırakın yaşlı ve engellileri, yaya yollarını bile iş makineleri işgal etti. Ses ve tozdan kimse uğramaz oldu” diye konuştu.

CUMARTESİ GÜNLERİ BİLE BOŞ

Yayalara ayrılan yolların cumartesileri bile boş olduğunu belirten Tatlıses Restoran’ın sahibi Sinan, “İnsanların ailesiyle birlikte gelip rahatça yemek yeme ortamı kalmadı. İki kilometreyi aşkın yol çalışması var. Ana merkez konumundaki bu caddeye birçok yerden girişler kapatılmış durumda. Karantinaya alınmış durumdayız. Otoyolların tamirinde bile tek yanlı geçiş izini verilirken bu caddenin tam kapatılması ve çalışmaların çok yavaş sürdürülmesine anlam veremiyoruz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle