Dünya Haberleri

DÜNYA

  Böyle eylem görülmedi

  Hürriyet Haber
  15.02.2006 - 12:15 | Son Güncelleme:

  Hayvan haklarını savunan PETA derneği üyeleri New Yort'ta ilginç bir eylem yaptı. Hope Round ve Tatiana Duero adlı iki kadın dernek üyesi, Times Meydanı'na kurulan bir yatakta erotik görüntüler eşliğinde vejetaryenlerin daha iyi aşıklar olduğunu göstermeye çalıştı.

  HONG KONG'TAKİ KÜRK FUARINA İNTERNETTEN TEPKİ

  Hayvan haklarını savunan bir dernek, Hong Kong'daki kürk fuarını protesto amacıyla internette bir girişim başlattı.

  PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), Hong Kong'daki kürk fuarıyla aynı adı taşıyan bir internet sitesi açarak, bu siteye, Çin'de hayvanların maruz kaldığı kötü muameleyi gösteren bir görüntü yükledi. Böylece, şubat sonunda düzenlenecek fuara katılmak isteyenler ya da modayla ilgilenenler, “www.hkfurfair.com” adlı siteye girince karşılarına fuarla ilgili görüntüler değil, hayvanlara yapılan tüyler ürpertici muameleyle karşılaşıyor.

  PETA'nın Asya-Pasifik'ten sorumlu müdürü Jason Baker da, Çin'de hayvanları korumaya yönelik hiçbir yasa olmadığını ve şu anda Çin'in dünyaya hayvanların çektiği acılarla ilgilenmediği izlenimini verdiğini söyledi.

  Sitedeki görüntülerde, Çin'de olduğu belirtilen bir kürkçü dükkanındaki kafeslerde bulunan yığın yığın kanlar içindeki hayvanlar gösteriliyor.

  Geçen yıl internetteki siteye konulan bu görüntüleri gören eski Beatle üyesi Paul McCartney, bir daha asla Çin'e gitmeyeceğini açıklamıştı.

  Kürk fuarının sözcüsüyse internetteki görüntülerden haberdar olmadığını belirterek, bu konuda yorum yapmayı da reddetti.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı