GeriDünya Bombayı tekbirle patlattılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bombayı tekbirle patlattılar

İspanya’nın başkenti Madrid’de, 11 Mart saldırılarıyla bağlantısı olduğu sanılan terör zanlılarını yakalamak üzere önceki gece düzenlenen operasyon sırasında 5 terörist yanlarındaki bombayı patlatarak öldüler.

Ölen teröristlerden birinin 11 Mart saldırılarını planlayan Tunuslu Serhan Bin Abdülmecid Fakhed olduğu bildirildi.

POLİS DE ÖLDÜ

Özel Operasyon Birimi’ne (GEO) mensup polisler tarafından düzenlenen operasyon sona erdikten sonra, Ulusal Mahkeme Hakimi Teresa Palacios, patlamanın olduğu evin içinde 4 teröristin cesedinin bulunduğunu, ayrıca patlama sırasında 41 yaşındaki 2 çocuk babası GEO’dan bir polisin öldüğünü belirtti. Patlamadan saatler sonra, binadan beşinci teröriste ait olduğu sanılan bir ceset daha çıkarıldı. Tamamı polis olan yaralıların durumlarının ağır olmadığı kaydedildi.

Verilen bilgiye göre, 4 katlı binada baskının yapılacağı daireye gelen polislere ilk olarak teröristler tarafından ateş açıldı. İki saat süren kuşatma sırasında polis binayı tahliye ederek operasyona hazırlandı. Daha sonra da teröristler ‘Allahüekber’ sesleriyle yanlarındaki bombayı ateşlediler. GEO polisi, ‘Allahüekber’ seslerini duyar duymaz ‘yere yatın’ diye bağırdı ve tam o sırada bomba patladı. Polis kaynakları, teröristlerin teslim olmayarak patlattıkları bombanın 11 Mart saldırılarında kullanılan bombaların benzeri olduğunu düşünüyor.

PARMAK ARANIYOR

Kuzey Afrikalı oldukları belirtilen teröristlerin yaklaşık bir ay önce bu eve taşındıkları, çevrede kimseye görünmedikleri ifade edildi. Polis, tanınmaz haldeki teröristlerin cesetlerini teşhis etmeye çalışıyor. Patlamadan geriye kalan parmak bulunamadığı için parmak izi bulmak da olanaksız görünüyor. Polis, zanlıların fotoğraflarını binadaki komşularına göstererek kimiklerini belirleme yoluna gidecek.

İŞTE O AN

İspanyol polisi, 11 Mart’taki bombalı saldırılarla ilişkisi olan terör zanlılarını yakalamak için önceki gece Madrid’de bir hücre evini kuşattı. İki saat kadar polisle çatışan teröristler tekbir getirerek yanlarındaki bombaları patlattı. Tekbir sesini duyan polis şefi ‘yere yatın’ diye bağırırken kuşatılan hücre evinden yükselen ışık ve duman tabakasını şiddetli bir patlama sesi izledi. Geriye harabeye dönen 4 katlı apartmanda 5 terörist ile bir polisin cesedi kaldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle