Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bölge kaynıyor... İran'dan ilk açıklama

  Hürriyet Haber
  10.02.2018 - 14:06 | Son Güncelleme:

  İsrail ordusu Suriye'de İran'a ait insansız hava aracı düşürdüğünü açıklamış ardından Suriye tarafından fırlatılan bir füzenin İsrail F-16'sı düşürdüğü bildirilmişti. Konuyla ilgili İran'dan çok sert açıklama geldi.

  İsrail'in Suriye topraklarında bir insansız hava aracı düşürdüğünü duyurması ve İsrail'e ait bir F-16'nın Suriye hava savunma sistemleri tarafından düşürülmesinin ardından İran'dan açıklama geldi.

  Devrim Muhafızları'ndan Hüseyin Selami yaptığı açıklamada 'İsrail yalancı, yaptıkları hiçbir açıklamaya güvenmiyoruz" ifadelerini kullandı. Selami İran'ın bölgedeki tüm ABD üslerini vurabilecek durumda olduğunu söyledi.

  Suriye İsrailin uçağını düşürdü... Şamda patlama sesleri ABD ordusu alarma geçtiSuriye İsrail'in uçağını düşürdü... Şam'da patlama sesleri! ABD ordusu alarma geçti

  İsrail ordusu da Suriye'de bir İsrail uçağı düştüğünü doğrulamıştı. Yapılan açıklamada İsrail'e ait F-16 savaş jetinin Suriye'de "İran'a ait üsleri" vururken hava savunma sistemleri tarafından düşürüldüğü ifadeleri yer almıştı.

  Bölge kaynıyor... İrandan ilk açıklama

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: iran , Suriye , israil
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı