GeriDünya ‘Boks dünyasından şüpheleniyorum’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Boks dünyasından şüpheleniyorum’

‘Boks dünyasından şüpheleniyorum’

Hamburglu genç Türk boksör Tunahan Keser’i kim öldürdü? Boks maçına çıkacağı gün öldürülmüş olması nedeniyle polis, “Birileri onun ringe çıkmasını engellemek mi istedi?” sorusu üzerinde duruyor.

TUNAHAN Keser’in babası Cemil Keser, oğlunun öldürülmesinde boks dünyasından şüphelendiğini söyledi. Keser, 17 saat önce oğlunun antrenörünün bacağından vurulması, ardından Tunahan’ın kaybolması ve ringe çıkacağı gün öldürülmesinin tesadüf olamayacağını belirtti ve şöyle dedi:
”Ben boks dünyasından şüpheleniyorum. Ama bildiğimiz hiçbir şey yok. Boks dünyasının içinde onun başarısını engellemek amacıyla yapılmış olmasından şüpheleniyorum. Biz kimseyi ne zan altında bırakmak ne de suçlamak isteriz. Oğlumun şimdiye kadar kimseyle bir sorunu olmadı. Bu ansızın gelen bir şey. Hiç böyle bir şey biz beklemiyorduk. Hiç tanımadığı insanlar tarafından yapılan bir şey olduğuna inanıyoruz. Vurulan antrenörüyle de bir bağlantısı mutlaka ki var. Arada 17 saat var. Büyük bir ihtimalle aynı kişiler olabilir. Ama net bir bilgi yok. Biz düşmanı tanımıyoruz. Bizim aile olarak bir düşmanımız da yok. Biz sevilen sayılan bir aileyiz. Özellikle oğlum herkes tarafından sevilen bir çocuktu. Arkadaş, akraba, eş dost çevresiyle çok iyi geçinen biriydi.”

ALMAN VATANDAŞI OLMAK İSTEMEDİ
“Oğlum Alman vatandaşı olmak istemedi. ‘Benim bir vatanım var, o ülke için dövüşürüm’ dedi. ‘Boksta ulaşabileceğim yere kadar gitmek istiyorum baba’ derdi. Hedefleri olan bir çocuktu. Almanya şampiyonluğu hedefliyordu. Sonrası için hedefleri vardı. Ama müsaade mi etmediler, engel mi olmak istediler? Bu iş basit sokak çetelerinin yapacağı bir iş değil.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle