Dünya Haberleri

DÜNYA

  Böhmer ulusal uyum planı için hazırlanan afişleri tanıttı

  A.A- Berlin
  13.07.2007 - 11:50 | Son Güncelleme:

  Alman hükümetinin göç ve uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Maria Böhmer, Ulusal Uyum Planı çerçevesinde hazırlanan afişlerin tanıtımını yaptı.

  Böhmer, bugün başkent Berlin'de düzenlediği tanıtım toplantısında, uyum konusunda hazırlanan dört farklı afişten 2766 adet büyük boy afişin ülke çapında 21 yere, yaklaşık 300'ünün de 58 tren garına asılacağını, ayrıca 10 bin okula küçük 30 bin afiş, kamu kurumlarına da 20 bin afiş gönderileceğini bildirdi.

  Almanların ve yabancıların fotoğraflarının yer aldığı afişlerde kullanılan sloganlar şöyle: "Dostluk köken meselesi değildir", "Güvenlik köken meselesi değildir", "Uyum köken meselesi değildir" ve "Güven köken meselesi değildir".

  Spor konusunda hazırlanan iki ayrı afişten Alman Olimpik Spor Birliğine (DOSB) Eylül ayında 54 bin, Alman Futbol Federasyonuna (DFB) da bu ay içinde 52 bin adet gönderileceğini ifade eden Böhmer, tüm afişlerin toplam maliyetinin 675 bin avro olduğunu kaydetti. Bu afişlerin sloganlarının da "Birliktelik kazanır" ve "Başarının birçok yüzü var" olduğu belirtildi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı