GeriDünya Bizimkiler olaylara karışmaz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bizimkiler olaylara karışmaz

Bizimkiler olaylara karışmaz
refid:17086377 ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Libya’daki olaylara bazı Türkler’in karıştığı iddialarına ilişkin, “Herhangi bir Türk’ün başka bir ülkede, onların herhangi siyasi faaliyetine katılması söz konusu olmaz tabii ki. Hele hele Ortadoğu ülkelerinde buna Türkler çok daha dikkat ederler. Dolayısıyla doğru olmadığı kanaatindeyim” dedi.

Gül, Deniz Ticaret Odası Olağanüstü Meclis toplantısına katıldıktan sonra çıkışta basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını şöyle yanıtladı:
* Libya’da olanları da yakından, kaygıyla da takip ediyoruz. Çünkü can kaybının olması gerçekten çok üzücü. O bakımdan herhangi bir kardeş kanı dökülmeden bu meselelerin hallolması gerekir ve tabii ki bütün yöneticilerin de halklarının arzularına, dileklerine kulak vermeleri gerekir. Bunu daha önce de söyledim. Libya’da çok sayıda Türk var. Çünkü kardeş bir ülke, aynı zamanda büyük ekonomik yatırımlar yapıyorlar. Türk firmaları da var. Hükümet her kademede, ilgililer her kademede çok yakın takip içinde olup bitenleri. Daha önceden de bütün bölgedeki ülkeler takip ediliyor. Nerede ne olabilir, nasıl olabilir diye önceden bilgiler alınıyor, gerekli her türlü takip yapılıyor.
* (İran’da iki Alman gazetecinin serbest bırakılması konusunda Bild Gazetesinde teşekkür sayfasında girişimde bulunanlar arasında kendisinin adının da bulunduğunun anımsatılması üzerine) Biz yaptığımız iyilikleri anlatmayız. Bilenler bilir onu. Ben burada İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’a teşekkür ederim. Ben de rica ettim, kendisiyle konuştum. Kırmadığı için teşekkür ederim kendisine.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle