GeriDünya ‘Bizim Hikayemiz’in galası Wuppertal’da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Bizim Hikayemiz’in galası Wuppertal’da

‘Bizim Hikayemiz’in galası Wuppertal’da

Belgeselci Nebil Özgentürk’ün yazıp yönettiği ‘56 yıllık göçün öyküsü, Bizim Hikayemiz’ adlı belgeselin galası 20 Ocak’ta Wuppertal’da yapılacak.

NEBİL Özgentürk, “Bu belgeselle 1961 yılında özel bir yasayla buraya gelen birinci kuşağın ve bugünlere uzanan gencecik insanların hikayelerini bir potada erittik. İnsanlığın ortak düşü, kardeşçe bir arada yaşamak barış ve kardeşlik içinde her renkten hikayenin olduğu bir belgesel olduğunu ümit ediyorum” dedi.
Belgeselin galasını CHP Köln Derneği ile Nazım Hikmet Köln Vakfı yapıyor. Yaklaşık 4 bin kişinin katılması beklenen galanın hazırlık çalışmalarının devam ettiği belirten CHP Köln Derneği Başkanı Günay Çapan, şu bilgiyi verdi:
“Bu proje siyasi amaç gütmeden, toplumun her kesimini kucaklayan bir projedir. Anadolu’nun dört bir yanından geldik ve şu anda buradayız. 56 yıllık göçün hikayesi, Nebil Özgentürk’ün markasıyla yedi bölümlük belgeselde toplandı. Farklı renklerimizin olduğunun farkındayız. Bu birlikte ve beraber yaşamamızın önemli bir faktörüdür. Etnik kimliğimiz bizim hazinemizdir ve kültür zenginliğimizi simgeler. 20 Ocak Cumartesi günü Wuppertal’daki Universitede salonunda kimseyi ayrıştırmadan kol kola girmenin ve birlikte olmanın güç birliğini simgelemek için Bizim Hikayemiz’in galasında buluşuyoruz. “

‘Bizim Hikayemiz’in galası Wuppertal’da

ÜNLÜ SANATÇILAR GELİYOR
“CHP Köln Derneği olarak her yıl kutladığımız ustamız Nazım Hikmet’in doğum günündeki galamız dev bir kültür ve sanat şenliği olacaktır. Galamıza Zülfü Livaneli, Rutkay Aziz, Genco Erkal, Leman Sam, Ferhat Livaneli, Nebil Özgentürk, sürpriz sanatçı ve siyaset adamları olacaktır.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle