GeriDünya Bize düşmanlık eden iflah olmaz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bize düşmanlık eden iflah olmaz

Bize düşmanlık eden iflah olmaz
refid:7498702 ilişkili resim dosyası

Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD ve Fransa başta olmak üzere sözde Ermeni soykırım tasarılarını kabul eden ülkelere "Bize düşmanlık eden iflah olmaz, Türkiye bir zarar görürse karşısındakiler on zarar görür" uyarısında bulundu.

Erdoğan’ın, "Maliyetini öder sorunlarınızla başbaşa kalırsınız" sözleri ise ABD’ye yönelik "İncirlik uyarısı" yorumlarına yol açtı.

Soykırım iddiaları için "Bu mesele artık bıkkınlık verdi" diyen Erdoğan, partisinin Meclis grubunda, ABD’de alınan kararın Türk milletinin hafızasında derin izler bıraktığını ve bunun unutulmayacağını söyledi. Birçok ülkede yönetimlerin, vatandaşları olan bir avuç Ermeni’ye karşı politik jest adına, Türkiye’nin bütün itiraz ve tezlerini gözardı ederek, bu iddiaları tanıma kararı aldığını belirten Erdoğan, şu mesajları verdi:

Kimse bizi zan altında bırakacak siyasal ve hukuki alanda köşeye sıkıştıracak yalanlara, iftiralara, tarih dedikodularına pabuç bırakmamızı beklemesin.

’Türkler iki gün söylenir, üçüncü gün bunu unuturlar’ ya da ’Türkiye niçin alınıyor ki biz Osmanlı’yı eleştiriyoruz’ türü yaklaşımların katlanılır hiçbir tarafı yok. Bu adap çizgilerini de aşmaktadır.

Türkiye bundan bir zarar görürse, karşısındakiler de on zarar görür. Biz kültürümüz ve inancımız gereği, bize bir adım yaklaşana üç adım, beş adım yaklaşırız. Bize düşmanlık eden ise iflah olmaz. Türkiye’den bir kısım açılımlar bekleyen ülkeler de sorunlarıyla baş başa kalırlar, bunu da hatırlatırım. Türkiye gibi önemli bir ülkeyi karşılarına almanın maliyetine de kusura bakmasınlar katlanırlar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle