GeriDünya Bir şişe su: 30 dolar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir şişe su: 30 dolar

Teksas eyaletinin Houston kentinde yaşayan eski Devlet Bakanı Güneş Taner’in oğlu Kemal Taner, ‘Rita ağaçları kökünden söküp havuzların içine savurdu. Burası tam bir hayalet şehir. Benzin istasyonlarında bir şişe su için 30 dolar isteniyor’ dedi.

HOUSTON’da dehşet verici Rita kasırgasını yaşayan eski Devlet Bakanı Güneş Taner’in oğlu Kemal Taner, şiddetli fırtınayla birlikte kökünden sökülen ağaçların havada uçarak havuzların içini doldurduğunu söyledi.

Houston’da yaşayan ve Perşembe gününden beri yaşadığı 30 katlı apartmandan dışarı çıkamayan Kemal Taner, Hürriyet’e, en şiddetli anlarında Rita’nın rüzgarlarının 130 kilometre hıza ulaştığını söyledi.

Kentin Galleria bölgesindeki binanın 11’inci katında yaşayan Kemal Taner, çevreyi ilk terk edenlerin, daha önce yaşanan Katrina kasırgası nedeniyle Houston’a kaçanlar olduğunu kaydetti ve şöyle devam etti:

‘Çarşamba günü benzin almak için birkaç saat kuyrukta bekledim. Kuyrukta kavgalar çıktı. Su bulmak çok zordu. Benzinlikte bir şişe su için 30 dolar istediler. Biz de gerekli olan stoklarımızı mecburen yaptık. Bu binada yaşayanların yarısı ayrıldı. Bir kısmı ise geri döndü. Sekiz saatte sadece beş kilometre gidip, beş dakika içinde de geri döndüler.’

Çevre bölgelerde elektrik kesintisi olduğunu ve yapılan anonslarda ‘Salı gününe kadar Houston’a dönmeyin’ uyarısında bulunulduğunu belirten Taner, ‘Burası tamamen hayalet bir şehir halinde’ dedi.

Kemal Taner, sürekli olarak yerel TV kanallarını izleyerek bilgilendiklerini söyledi ve ‘Yaşamsal bir tehlikeyle karşı karşıya değiliz. Evde, rüzgár ve yağmurun dinmesini beklemek zorundayız’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle