Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bir milyon dolar için fare yediler

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CBS televizyonunun ‘Survivor’ (Hayatta kalan) yarışmasını kazanıp 1 milyon dolarlık (620 milyar lira) ödüle sahip olmak isteyen 8 kadın ve 8 erkek, Borneo yakınlarındaki ıssız bir adaya bırakıldılar. Kendilerine bir miktar gıda ve giyecek verilen yarışmacılar, 24 saat boyunca kameralarla gözlendiler. 13 bölümlük yarışma bu hafta yayınlanmaya başlayacak. Yarışmacılar, doğaya ve birbirlerine karşı verdikleri mücadeleyi Newsweek Dergisi'ne anlattılar.

  ISSIZ bir adada hayatta kalma mücadelesini konu alan ‘Survivor’ isimli yarışmaya ABD'nin New Jersey eyaletinden katılan basketbol antrenörü Gervase Peterson'a yarışmayla ilgili soruları şöyle yanıtladı:

  Soru: Yarışmaya niye katıldınız?

  Cevap: ‘39 gün boyunca bir adada kalarak kendime ne kadar güçlü olduğumu kanıtlamak için. Daha önce hiç kampa, balık avlamaya gitmedim, dağcılıkla uğraşmadım. Benim için ciddi bir mücadeleydi.’

  FARE TAVUK TADINDAYDI

  Soru: En çok korktuğunuz an?

  Cevap: ‘Bir gece ansızın bir zehirli yılanla karşı karşıya kaldım. Yılan neredeyse beni sokacaktı. Az daha yılanın üstüne basacaktım. Ama ağzında bir kurbağa olduğunu gördüm. Neyse ki, şansım varmış, ağzı doluydu.

  Soru: En çok sıkıntı çektiğiniz şey?

  Cevap: ‘Yiyecek. Ben yemek yemeği çok severim. Sadece pirinç ve suyla ne kadar dayanabilirim ki? Adaya ilk gittiğimizde bize şeftali ve mango verdiler. Adada yiyebileceğiniz tek şey balık ve fare. Bambulardan fare tuzağı yaptık. Temizleyip çubuklara geçirdik. Tadı hiç de fena değildi.'

  BENİM LÜKSÜM DİŞ FIRÇASIYDI

  Yarışmaya Virginia'dan katılan 72 yaşındaki denizci Rudy Boesch ise yarışmayla ilgili soruları şöyle cevap verdi:

  Soru: Ne tür kıyafetler götürmenize izin verildi?

  Cevap: İki mayo, bir çift eşofman altı, bir çift çorap, 2 tişört bir de beyzol şapkası götürdüm. Herkesin yanına ‘lüks birşey' almasına izin verdiler. Ben de diş fırçası götürdüm. Kızlardan biri boncuklarını getirmiş, çünkü kendisi hippiydi.

  Soru: Adaya ilk çıktığınızda ne yaptınız?

  Cevap: Bambu ve palmiye yapraklarından kulübe yaptık. Ancak her akşam yağmur yağıyor, içerisi su doluyordu.

  İÇ ÇAMAŞIRI GİYMEDİK

  Yarışmaya Tennessee'den katılan 38 yaşındaki anaokul öğretmeni Gretchen Cordy'in yanıtları ise şöyle:

  Soru: Yarışmada en zorlandığınız an?

  Cevap: Oylama yapıp, yarışmacılardan birini safdışı bırakmak. Birlikte mücadele veriyorsunuz, sonra içinizden birini atıyorsunuz, gerçekten çok zordu.

  Soru: Evinizde bırakmayı istediğiniz birşey oldu mu?

  Cevap: İç çamaşırı götürmemize izin verdiler. Ancak birkaç gün sonra bunlara gerek kalmadı. Çünkü iç çamaşırına giren kum cildi tahriş etti. Biz de iç çamaşırı giymemeye son verdik.

  KAMERALARIN ÖNÜNDE YIKANDIM

  New Yorklu nörolog Sean Kenniff'in (30) ise sorulara şu yanıtları verdi:

  Soru: Yarışmaya niye katıldınız?

  Cevap: Ünlü olmayı seviyorum. Bir hayalin gerçek olması gibi. Kalabalıklar ve paparazziler yüzünden evimden çıkamıyorum.

  Soru: Kameralar sizi rahatsız etmedi mi?

  Cevap: Kameralar o kadar çoktu ki, yıkanırken insan eğleniyordu. Bazı yarışmacılar kameralardan kaçmaya çalıştı. Benim için şovun bir parçasıydı. Bir süre sonra varlıklıklarını unutuyorsunuz, görmezden geliyorsunuz.

  Soru: Sizin ‘lüksünüz' neydi?

  Cevap: Traş bıçağı. Çünkü kıllı bir canavar gibi ortada dolaşmak istemiyordum. Belki yarışmacılar ne kadar kötü koktuğumu hatırlayacaklar ama, izleyicilerin hafızasına görüntüm kazınacak.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı