GeriDünya Bir Husky için 4 kisi öldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir Husky için 4 kisi öldü

İtalya Alpleri'nde buzlanma yüzünden sürüklenen Husky cinsi bir köpeği kurtarmak isterken tam 4 dağcı feci şekilde can verdi.

Korkunç kaza, önceki gün Milano'nun 50 km kadar doğusundaki Arera Dağı'nın 2400 metre yüksekliğindeki bölümünde meydana geldi. Cumartesi günü havanın güzelleşmesi üzerine Arera'ya çıkan dağcılar pazar sabahı aniden bastıran soğuk hava dalgasına yakalandılar. Bölgedeki ısı ani bir şekilde 2 dereceden eksi 4 dereceye düşünce taze yağan karın buz tabakasına dönüştü.

Kaymaya başladılar

Buz üzerinde yürüyen 34 yaşındaki dağcı Luigi Lazzaretti'nin Husky cinsi iki köpeği de sürüklenmeye başladı. Lazzaretti, köpeklerinden birini kurtardı. Ancak ötekini kurtarmak isterken, kaymaya başladı. Hem dağcı, hem de köpeği can verdi. Bu arada yardım için gelen diğer üç dağcı da köpekleriyle birlikte sürüklenerek yaşamlarını yitirdi.

Uyarıya rağmen devam

Ani buzlanma yüzünden dağın diğer kesimlerinde de 8 kişi yaşamını yitirdi. Pazar günü bir kayakçının cesedi helikopter tarafından bulunurken, diğer beş kişi de dağın değişik kesimlerinde kazalara kurban gittiler. Dün de yetkililerin uyarısına rağmen, tırmanan iki kişi daha kayarak öldü. Bölgede kurtarma timleri alarma geçirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle