GeriDünya Bir gaz paniği de Avustralya’da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir gaz paniği de Avustralya’da

Avustralya’nın en büyük havalimanlarından Melbourne, personeli ve yolcuları etkileyen esrarengiz bir gaz yüzünden 8 saat kapatıldı.

PERSONEL ve yolculardan en az 60 kişinin mide bulantısı, kusma, halsizlik, başağrısı ve nefes darlığı çekmeleri üzerine kapatılan havalimanında, sağlık ve acil yardım görevlileri esrarengiz olayın nedenini araştırdı. 2 bin kadar personel yolcu ve yakınları tahliye edildikten sonra havalimanına gelen doktorlar, itfaiyeciler ve kimyasal madde uzmanları koruyucu giysilerle havalandırma ve diğer sistemlerde testler yaptılar ancak nedenini bulamadılar.

Psikolojik etki

Hastalananlardan 47’si hastaneye kaldırılırken diğerleri ayakta tedavi gördüler. Hastaneye götürülenlerin çoğu da kısa bir tedavinin ardından bırakıldılar. Bazı görevliler, insanları rahatsız eden madde her neyse psikolojik etkilerinin de bulunduğunu söylediler. Hastalanların çoğu iç hatlar seferi yapan Virgin Blue Havayolları’nın gidiş terminalinde çalışan güvenlik ve kontuar görevlileriydi. Olay nedeniyle çok sayıda sefer iptal edildi.

Ankara’da da panik yaşanmıştı

10 şubat günü Katar Havayollarıyla Hindistan’dan gelen sarımsak yağı yüklü bidonlardan biri sızıntı yapmış, bunun bulaştığı bir kargo Ankara Esenboğa Havalimanı’nda paniğe neden olmuştu. Kargo bölümünde çalışan işçiler keskin koku nedeniyle mide bulantısıyla hastaneye kaldırılırken kargo bölümü karantinaya alınmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle