GeriDünya Bir dolara şov yapan "Altın sesli" dilenci paylaşılamıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir dolara şov yapan "Altın sesli" dilenci paylaşılamıyor

İki sene aradan sonra Stephanie Seymour ile Peter Brant bir kez daha Karayipler'de yeni yıla bir birlikte girdiler. Milyarder kağıt kralı Peter 63, eski Victoria's Secret modeli Stephanie ise 41 yaşında. Haftalarca mahkeme kapılarını aşındırdılar, avukatları 12 bin sayfalık dosyaları çantalarda taşıyarak duruşma salonuna geldiler. Hakim Lynda Munro boşanma kararını açıklamaya hazırlanırken Brant'in baş avukatı ''Taraflar davadan vazgeçti, huzurunuzda ortak bildiri imzalayacaklar'' dedi.

Güzelliği hala göz kamaştıran model ile kağıt milyarderi tek bir sayfada iki cümlelik beyanı imzaladılar. Hakim Munro '' Boşanmada zaman aşımı yok, isterseniz tekrar gelebilirsiniz ama gelmeseniz daha memnun olurum.'' dedi. Karı-koca bir diğerinin avukatlarını öperek teşekkür ettiler. Kolkola girerek bina dışında bekleyen limuzine binerek ayrıldılar.

Seymour ve Brant'in sık kavgayla geçen 5 yıllık evliliğinden 3 çocukları var. Ayrı yaşamayı denediler, boşanma eşiğinden döndüler. Son mahkemede Brant eşini uyuşturucu ilaç alırken alkol tutkunluğuyla suçladı. Polo sporu meraklısı koca ''Aylık masrafı 257 bin, kıyafet harcaması 50 bin dolar. Sinirlendiğinde evde çok değerli sanat eserlerini tahrip ediyor.'' diye dert yandı. Stephanie kocasının bir mürebbiyeyi casusluk yapması için kiraladığını, kredi kartlarını yırttığını, haftalık 2500 dolar harçlığını ödemediğinden yakındı. Sosyete ikilisinin boşanmadan vazgeçmesine milyarderin bir yakını ışık tuttu: ''Son kız arkadaşı hayli kaprisli çıkınca Brant kaygılandı, çocuklarının anasına dönmeyi yeğledi.''

New York garip olayların yaşandığı bir şehir. Ama 'Amerika'nın En İyisi' şöhretli polislerinin de hakkını ememek lazım. Eylül sonunda WABC-TV meteoroloji uzmanı Heidi Jones parkta koşarken arkasından tutulup ağaçlı yere çekildiğini, Hispanik kökenli 40 yaşlarında bir adamın tecavüzünden yoldan geçen iki kişinin müdahalesiyle kurtulduğunu iki ay sonra polise bildirdi. Polisler günlerce araştırma sürdürdü, güvenlik kameralarını incelediler sonuç çıkmadı. Heidi tekrar polise gidip aynı adamın tekrar önüne çıkıp ''Polise şikayet ettiğini biliyorum.''dediğini nakletti.

Sarışın TV uzmanı bu kez tecrübeli detektiflerin çapraz sorgulamasına dayanamadı, '' Hayatım stresli, dikkati çekmek için bu hikayeyi uydurdum.'' diye itirafta bulundu. '' WABC- TV Heidi Jones'u geçici olarak görevden aldı. Mahkeme suçlu bulduğu takdirde yanlış beyandan ötürü bir yıla kadar hapis cezası alacak.

1980'li yıllarda 'Altın Sesli' diye ün yapan Brooklyn'li  radyo spikeri şöhretin zirvesinde alkol ve uyuşt iptilasına yakalandı. İşini kaybetti, beş çocuğu ve eşini terkedip dilenciliğe başladı, bir çadırı mesken yaptı. Hırsızlık ve sahtekarlıktan hüküm giydi. Ohio'da yol kavşağında araçlara yaklaşıp 'Tanrı'nın bahşettiği sese sahibim, sıkıntılı günler yaşıyorum, bir dolar verin size ses şovu yapayım.'' diyerek avuç açtı. Williams'ın dolgun ve çekici sesinden etkilenenler elini boş çevirmediler.

Lokal bir gazetede çıkan haber üzerine 'Altın Sesli' dilenci bir günde kapışılan kişi oldu. Oprah, Cleveland Cavalliers basketbol takımı, Jack Nicholson'un yeni filminin yapımcısıyla, çeşitli şirketlerden 53 yaşındaki Ted Williams'a düzinelerle iş teklifi geldi. New York'ta 20 yıldır görmediği  annesi Julia'yla buluşmak için New York uçağına binmesi kimliği olmadığı için bir gün ertelendi. NBC ve CBS TV kanalları ilk programa Ted ile 90 yaşındaki annesini ilk programa çıkarmak için kıyasıya mücadele ettiler. Ana-oğul karşılaştığında Julia ''Benim mirasyedi oğlum, uyuşturucu kurbanı oldu ama ona bu sesi bağışlayan Tanrı sonunda oğlumu kurtardı.'' diye gözyaşı döktü. Bir muhabirin ''Tekrar şöhret ve servete sahip olacaksın. Başka isteğin var mı?'' dediğinde ''Üzerime çok geldiler, bir psikiyatriste ihtiyacım var.'' yanıtını verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle