GeriDünya Bir çocuk katil daha
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir çocuk katil daha

Çocukların giriştiği silahlı şiddet eylemleriyle sarsılan ABD'de, bu kez de 14 yaşındaki bir öğrenci, öğretmenini tabancayla vurarak öldürdü.

Korkunç olay, ABD'nin Pennsylvania eyaletinde meydana geldi.

Çocukların gözleri önünde - Edinboro'da Ortaokul öğrencisi Andrew Jerome Wrust, okulunun fen öğretmenini, 250 öğrenci ve velilerinin gözleri önünde tabancayla başından vurup öldürerek, bir lokantada verilen ‘Cuma gecesi dans partisi’ni kana buladı.

Aniden ateş açtı - Wrust, olayın ardından polis tarafından derhal tutuklanırken, saldırı hakkında bilgi veren polis yetkilileri, önceki gece meydana gelen olayda, Parker Ortaokulu öğrencisi Wurst'un, okulunun dans partisi sırasında birden bire ateş etmeye başladığını söylediler.

İki çocuk yaralandı - Güvenlik yetkilileri, Wurst'un tabancasından çıkan kurşunların isabet ettiği öğretmen John Gillette'in olay yerinde yaşamını yitirdiğini ve ateş açan çocuk ile 2 öğrencinin de yaralandığını belirtti.

Kaçmaya çalıştı - Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra kaçmaya yeltenen Wrust'u, ‘Nick’s Place' adlı lokantanın sahibi James Strand kovalamaya başladı. Strand, kurtulmak için lokantanın arkasındaki ağaçlık arazide deli gibi koşan saldırgan çocuğu yakalamayı başardı. Ardından yetişen polisler de, Wrust'u teslim aldılar.

Yetişkin gibi yargılanacak - Wrust'un Erie İlçe Hapishanesi'nde tutulduğunu ve yetişkin gibi yargılanacağını bildiren yetkililer, öğrencinin neden böyle davrandığının henüz belirlenemediğini söylemekle yetindiler.. Polis tarafından sorguya alınan Wrust, cinayetin yanı sıra, saldırı, insan hayatını tehlikeye atmak, silah bulundurmak ve çevreye ateş açmak gibi suçlardan da yargılanacak.Yorumları Göster
Yorumları Gizle