GeriDünya Bin Ladin'in yeni görüntüleri yayınlandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bin Ladin'in yeni görüntüleri yayınlandı

Terör örgütü El Kaide'nin lideri Usame Bin Ladin'in yeni video görüntüleri internet üzerinden yayınlanmak üzereyken engellendiği bildirildi.

CNN'in internet sitesinde yer alan haberde, kökten dinci bir internet sitesinde yayınlanmak üzereyken engellenen video görüntülerinde Bin Ladin'in, şehitliği Müslümanlar için “bir silah” ve “zafere giden bir yol” olarak övdüğü bildirildi.

Haberde toplam 40 dakikalık video görüntülerinin Arapçadan İngilizceye çevirildiği, ancak görüntülerin orijinal olup olmadığının teyit edilemediği belirtildi. Haberde, nerede ve ne zaman çekildiğine ilişkin bir işarete rastlanmayan görüntülerin eski kliplerden oluştuğu ancak son 4 haftada bir araya getirildiği sonucuna varıldığına işaret edildi. Görüntülerde Bin Ladin'in, 11 Eylül terörist saldırılarından önce yayınlanan görüntülerdekine benzer bir fon önünde gözüktüğüne dikkat çekildi.

CNN Arap haberleri masası editörü Octavia Nasr, Bin Ladin'in görüntülerde sadece 50 saniye gözüktüğünü kaydetti. CNN tarafından tercüme edilen video görüntülerde,”İnsanların en iyisinin kendisi için istediği statünün ne olduğunu” soran Bin Ladin, Hazreti Muhammed'in bu soruya “saldırmak ve şehit edilmek” şeklinde yanıt verdiğini kaydetti. Bin Ladin'in video görüntülerde “Allahtan ilham alan bu muzaffer peygamber tüm hayatını bu sözlerle özetledi. Kendisi için bu statüyü diledi. Mutlu kişi, Allah tarafından şehit olmak üzere seçilen kişidir” şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle