Dünya Bin Laden sıkışıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bin Laden sıkışıyor

Amerikan İstihbaratı'nın ünlü Suudi terörist Bin Laden'nin 6 ciltlik terörist eğitim kitabını ele geçirdi. CIA yetkilileri USA Today gazetesine verdiği demeçler ile haberi doğrularken, verilere ise Ürdün sayesinde ulaştıklarını açıkladılar.

CIA uzmanları kitabın nasıl yandaş toplanacağını ve terörist eylemlerin nasıl gerçekleştirileceğine dair, bilgiler içerdiğini açıkladı.

Uzmanlar ayrıca kitapta iki yıl önce 200'den fazla kişinin öldüğü ABD'nin Afrika'daki büyükelçiliklerine yönelik saldırıda kullanılan bombaların aynısının nasıl yapılacağına ilişkin bilgilerin de yer aldığı belirtildi.

CIA bu bilgilere halen Ürdün'de yargılanmakta olan Bin Laden'in 28 yandaşı sayesinde ulaştı.

Bin Laden yandaşları millenyum kutlamaları sırasında ABD ve İsrail hedeflerine ve diğer turistik bölgelerde saldırı hazırlığında olmak suçlarından Ürdün'de yargılanıyor. Teröristlerden 16'sı geçen yıl Amman'da tutuklanmıştı. Diğer 12 teröristin halen kaçak.

Yandaşlarına gözdağı

Amerika tarafında bütün bu gelişmeler olurken Ürdün mahkemesi, Suudi asıllı aşırı dinci milyarder terörist Usame Bin Ladin'in yandaşı ve saldırı hazırlığında olmaktan idam cezasına çarptırılan 8 kişiden 2'sinin cezasını, ömür boyu hapse çevirdi.

ABD federal mahkemesi, Afganistan'da yaşayan Bin Ladin'i büyükelçiliklere yönelik saldırıların arkasında olmakla suçluyor. Bin Ladin, suçlamaları kabul etmiyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle