GeriDünya Bilsem doğduğu gün boğardım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bilsem doğduğu gün boğardım

Bilsem doğduğu gün boğardım
refid:8917234 ilişkili resim dosyası

Kızını, İngiliz askerine aşık olduğu için öldüren Basralı baba, hiç pişman olmadığını belirterek, "İleride ne mal olacağını bilsem, onu doğduğu an ellerimle boğarak öldürürdüm. Ölmeyi hak etmişti" dedi.

Namus cinayetini iki hafta önce ortaya çıkaran Observer gazetesinin röportaj yaptığı Abdül Kadir Ali’nin tek pişmanlığı, 17 yaşındaki kızı Rand Abdül Kadir’i doğar doğmaz öldürmemiş olmasıydı.

Polis tebrik etti

Hiçbir üzüntü belirtisi göstermeyen baba, "Eğer bir gün böyle bir şey yapacağını bilseydim, annesi doğurduğu gün onu öldürürdüm" dedi. Basra’daki evinin bahçesinde rahat rahat oturarak gazetenin muhabiriyle konuşan baba, polisin de kendisinden yana olduğunu söyledi.

Gözaltına alınan ancak iki saat sonra serbest bırakılan Abdül Kadir, polisin kendisini tebrik ettiğini belirterek, "Çünkü onlar da erkek ve namusun ne demek olduğunu biliyorlar" diye konuştu. Basra Üniversitesi’nde İngilizce eğitimi gören Rand, "Paul" adlı İngiliz askeri ile sadece konuştuğu için öldürüldü. Rand, Şii yas geleneğine uyulmadan toprağa verildi. Amcaları cenazesine tükürdü. Anne Leyla, olaydan hemen sonra Ali’den boşandı. Ancak çok dayak yedi, kolu kırıldı. Eski kocasından saklanan Leyla şimdi namus cinayetlerinin engellenmesi için başlatılan kampanyada görevli.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle