GeriDünya Bill Clinton'a ilanla destek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bill Clinton'a ilanla destek

ABD Başkanı Bill Clinton'ın yandaşları 3 Kasım öncesinde Demokratlara ve Başkan'a destek vermek için milyonlarca dolarlık bir kampanya başlatmaya hazırlanıyor. The Washington Post gazetesinin haberine göre televizyonlara verilecek reklamlarla Cumhuriyetçi Parti hedef alınacak.

Destek kampanyasının başını bir sendikalar birliği ve People of the Amerikan Way adlı liberal bir grup çekiyor. Şimdilik taraflar iki ayrı kampanya yürütüyor. Ancak önümüzdeki günlerde tarafların güçlerini birleştirmesi bekleniyor.

Televizyon reklamlarında Cumhuriyetçiler'in sadece Başkan'ın seks skandalıyla ilgilendiği, bu nedenle hayati önem taşıyan eğitim, sağlık gibi konuları ihmal ettiği teması işlenecek. Reklamlarda 3 Kasım seçimlerinde Demokratlar ve Başkan Clinton için destek istenecek.

Kampanya için yeterli finansman sağlanması durumunda reklamların Başkan Clinton'ın 1996 seçim kampanyasındaki reklamları hazırlayan Robert Squier ve Bill Knapp tarafından çekileceği söyleniyor.

Ancak 3 ile 4 milyon dolara mal olması beklenen destek kampanyasının seçim öncesi Demokrat Parti'nin maddi kaynaklarını azaltmasından korkuluyor. ABD Başkanı Bill Clinton ise Demokrat Parti yararına yapılan kampanyalara katılarak partisinin maddi olanaklarını artırmak için çaba sarfediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle