GeriDünya Bill Clinton first lady olsun
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bill Clinton first lady olsun

ABD’de, Kasım 2008’de yapılacak başkanlık seçimlerinden sonra eski Başkan Bill Clinton’ı ‘first lady’ olarak görmek isteyenler harekete geçti. Tabii, Clinton’ın ‘first lady’ olabilmesi için, Demokrat Partili New York Senatörü Hillary Clinton’ın ‘ABD Başkanı’ seçilmesi gerekiyor.

Bir grup ‘Clinton’ destekçisi ‘BillForFirstLady.com’ adresli bir İnternet sitesi kurdu. İlk bakışta eğlenceli vakit geçirilebilecek bir site gibi görünmesine rağmen, birkaç tıklamayla birlikte siyasi mesajlar da ortaya çıkıyor. Site, pembe elbise giyen, pembe çanta ve ayakkabılı olan ve Bill Clinton çehreli bir kadını sunuyor. Aynı sitede, çeşitli videolar ve siyasi reklamlar da yer alıyor.

SİYASET AMA SIKICI DEĞİL

Pembe etekli Bill Clinton, bir tuvalette yanındaki adamla konuşurken, ‘Nasıl seçim kampanyası değil mi? Hillary bunları nasıl yapıyor bilmiyorum. Ama, bu topuklar beni öldürüyor’ diyor. Siteyi düzenleyenler, ciddi siyasetin mutlaka sıkıcı olmaması gerektiğini ifade ederek, ‘Sıkıcı politikayı zaten Cumhuriyetçiler yapıyor’ diyorlar. Cumhuriyetçiler’in, var güçleriyle Hillary Clinton’a saldırdıklarını da ifade eden bu kişiler, bu saldırılardan Bill Clinton’ın da payını aldığını belirtiyorlar. Sitede, Bill Clinton oyuncakları, tişörtler vearaba etiketleri de satılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle