GeriDünya Bild’den Schröder’e pembe sayfa
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bild’den Schröder’e pembe sayfa

Hükümetin reform paketine muhalif olduğu için Başbakan Gerhard Schröder’le didişen Bild gazetesi, özel bir sayfa hazırlayarak sadece Schröder’in hoşuna gidecek haberler yayınladı. Bush, Schröder’den özür diliyor, rakip parti CDU lağvediliyor ve başbakanın karısı Bild’in yazı işleri müdürü oluyor.

ALMANYA’nın en büyük gazetesi Bild, uzun zamandan beri kavgalı olduğu ve kendisine demeç ambargosu uygulayan Başbakan Gerhard Schröder’e özel bir sayfa hazırladı. ‘Bild Başbakan Schröder’e 60. yaşgünü nedeniyle ezelden beri hep istediği bir sayfa hediye ediyor’ dedi. Genel Yayın Yönetmeni Kai Diekmann, Başbakan’ın 60 yaşına basması nedeniyle özel bir şey yapılması gerektiğini belirtirken, ‘Hem Başbakan hakkında olumlu haber yayınlayabilmek gibi eşsiz bir fırsatı kaçırmak istemedik’ dedi. İşte haberler:

Schröder, ömür boyu Başbakan. Federal Parlamento ve Eyaletler Meclisi ezici bir çoğunlukla Başbakanı ömür boyu Başbakan ilan ettiler.

Joschka Fischer’den Bild’e özel: Gerd’den öğrenmek demek, kazanmayı öğrenmek demektir. Dışişleri Bakanı Fischer 10 tezde Schröder’in onu nasıl politikacı yaptığını anlatıyor.

CDU lağvedildi. CDU Genel Başkanı Merkel: Schröder bu işi daha iyi yapıyor. Partililerin çoğu SPD’ye girdi bile. Angela Merkel bile seviniyor: Gerekli bir adımdı.

‘Sorry Gerd’. Bush, Başbakan’dan özür diliyor. ABD Başkanı George Bush, yüzyılın Başbakanı Gerhard Schröder’den af diledi. Bush, ‘Gerd’in sözünü daha çok dinlemeliydim’ dedi.

Alman Maliye Bakanı, büyük bir hata işleyip yıllarca yanlış hesap yaptığını itiraf etmek zorunda kaldı. Buna göre Almanya’nın 778 milyar Euro borcu yok, parası var.

Berlusconi, Schröder’e kumsal hediye etti. İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Schröder’ün tatil yaptığı sahile kum döktürdü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle