GeriDünya Biden: "Obama seçilirse kriz çıkarılacak"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biden: "Obama seçilirse kriz çıkarılacak"

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan yardımcısı adayı senatör Joe Biden, Demokrat aday senatör Barack Obama'nın, başkan seçilmesi durumunda, dünyada 6 ay içinde "ortaya çıkarılacak" bir uluslararası krizle sınavdan geçirileceğini söyledi.

Seattle kentinde bir bağış toplama faaliyetinde konuşan Biden, "Bu sözlerime dikkat edin. Dünya, daha 6 ay geçmeden Barack Obama'yı sınavdan geçirecek. Dünya bize bakıyor. Parlak 47 yaşında bir senatörü ABD başkanı seçmek üzereyiz. Seyredin. Obama'nın karakterini ve cesaretini ölçmek için uluslararası bir kriz ortaya atılacak" dedi.

Biden, Obama'nın bu durumda halktan desteğe ihtiyacı olacağını ve Obama'nın yanında durulması gerektiğini anlattı.
Cumhuriyetçi başkan adayı John McCain ise Biden'in sözlerinin, Obama'nin başkanlığa hazır olmadığının itirafı niteliği taşıdığını öne sürdü.

McCain, "Gelecek başkanın, bu konumuna alışması için zamanı olmayacak. Bu tehlikeli dünyada, içeride birçok sınavla, dışarıda da birçok düşmanla karşı karşıyayız. Ekonominin zaten krizde olduğu ve Amerikalıların iki savaşta birden savaştığı bir ortamda, dünya tarafından sınava tabi tutulacak bir başkana ihtiyacımız yok" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle