Dünya Haberleri

DÜNYA

  Biden Türkiye Büyükelçiliği'ne uğradı, taziye defterini imzaladı

  hurriyet.com.tr
  14.10.2015 - 11:01 | Son Güncelleme:

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, programında yer almadığı halde Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'ne uğradı ve anı defterini imzaladı.

  AFP'nin haberinde Biden'ın  günlük programında yer almamasına rağmen Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'ni ziyaret ederek, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için burada açılan taziye defterini imzaladığı belirtildi.

  Joe Biden'ı, Washington Büyükelçiliği'ne gelişinde Büyükelçi Serdar Kılıç karşıladı.

  Biden Türkiye Büyükelçiliğine uğradı, taziye defterini imzaladı

   

  Biden, daha sonra taziye defterinin bulunduğu bölüme geçti. Biden, "Türk halkına" diye başlayan yazısında şu ifadelere yer verdi:

  "Cumartesi günü Ankara'da meydana gelen korkunç trajedide hayatını kaybedenlere ve onlarına ailelerine en derin taziyelerimi iletiyorum. ABD, Türkiye'nin teröre karşı mücadelesinde hep yanında durarak gerekli desteği vermeye hazırdır. Güçlü ve cesur Türk halkı bu trajediyi daha güçlenmiş bir şekilde aşacaktır."

  Biden Türkiye Büyükelçiliğine uğradı, taziye defterini imzaladı

  Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nde açılan taziye defterini, gün içinde İngiltere, Rusya, Bulgaristan, Yemen gibi ülkelerin büyükelçiliklerinin yanı sıra Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi ile ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan temsilciler de dahil olmak üzere çok sayıda kişi imzaladı.

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı