GeriDünya Berlusconi'ye külotlu destek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlusconi'ye külotlu destek

Berlusconi'ye külotlu destek
refid:17012069 ilişkili resim dosyası

İtalya'nın Milano kentinde bulunan Dal Verme Tiyatrosu'nda bir grup gazeteci ve parlamenter biraraya gelerek, külotlarla Başbakan Silvio Berlusconi'ye destek mesajı yayınladı. “Külotlu ama canlı” sloganıyla yapılan toplantıda, sahneye gerilen ipler üzerine 150 külot asıldı.

BERLUSCONİ'YE HEM DESTEK HEM PROTESTO/Foto Galeri
 

Külotların önünde konuşan katılımcılar, 1994'deki Berlusconi'yi istediklerini söyledi. Foglio Gazetesi Genel Direktörü gazeteci Giulino Ferrara ve Piero Ostellino öncülüğünde yapılan toplantıda Savunma Bakanı Ignazio La Russa'da dinleyiciler arasında yer aldı.

 

Giuliano Ferrara, “Başbakan Berlusconi, sizi savunmak üzere buradayız ama bizi dinlemelisiniz. Tüm enerjinizi prosedüre harcayarak muhalefeti sevindirmeyin. Bakanlar Kurulu'na başkanlık edin. Biz, ülkeyi değiştiren 1994'deki Berlusconi'yi istiyoruz” diye konuştu.

VİLLA ÖNÜNDE GÖSTERİ “HADDİNİ BİLMEZLİK”

Toplantıda Berlusconi'nin evi önünde binlerce kişinin toplanıp gösteri yapması ve villaya girmeye çalışması da “suç ve “haddini bilmezlik” olarak nitelendirildi. Berlusconi'ye yönelik “fuhuş suçlamasında, iddiaların büyük bölümüne ev sahipliği yapan Milano'nun Arcore bölgesindeki villasının önünde önceki gün yaklaşık 3 bin kişi gösteri düzenlemişti.

 

“Berlusconi defolö sloganları atan göstericiler,villanın bahçesine girmek isteyince güvenlik güçleriyle çatıştı.Olay sırasında bir polis yaralandı, gözaltına alınan iki gösterici ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Berlusconi'nin bir süre villasından uzak kalma kararı aldığı öne sürüldü.


LA RUSSA KENDİNİ FECİ SAVUNDU
Toplantının ardından tiyatroda bulunanlar arasında yer alan Savunma Bakanı Ignazio La Russa'nın, Berlusconi karşıtı yayınıyla dikkat çeken ve İtalya'nın resmi kanalı Rai 2'de yayınlanan ‘Annozero’ programını hazırlayanlardan gazeteci Corrado Formigli ile tartıştığı ortaya çıktı. Formigli, La Russa'ya soru sorduğunu ancak Bakan'ın cevap vermek istemediğini söyleyerek, kendisine vurduğunu ve tekme attığını iddia etti. Bakan La Russa ise iddiayı kabul etmeyerek, “Bem gazetecilerle konuşurken arkamda durmuş, ayağıyla bana vuruyordu. Sadece oradan ayrılmasını söyledim” demekle yetindi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle