GeriDünya Berlusconi'ye fuhuş soruşturması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlusconi'ye fuhuş soruşturması

Berlusconi'ye fuhuş soruşturması
refid:16763272 ilişkili resim dosyası

İtalya'da 17 yaşındaki Faslı eskort kız Ruby ile evinde seks partisi düzenlediği iddia edilen Başbakan Silvio Berlusconi hakkında fuhuş soruşturması başlatıldı.

17'LİK RUBY DEVLET KRİZİNE NEDEN OLMUŞTU / FOTO GALERİ

Milano Savcılığı, Berlusconi hakkında küçük yaşta bir kızı fuhuşa teşvik ettiği ve görevini kötüye kullanarak, güvenlik güçlerine baskı yaptığı suçlamasıyla soruşturma açtı.

Savcılık, Berlusconi'nin, Ruby'nin hırsızlık suçlamasıyla gözaltında tutulduğu sırada Milano Göçmenlik Bürosu’nu telefonla arayıp, "O Hüsnü Mübarek'in akrabası" diyerek, genç kızı serbest bıraktırdığı iddialarını incelemeye aldı.

Geçtiğimiz aylarda reşit olan Ruby, Berlusconi ile para karşılığında birlikte olduğu iddialarının ortaya atıldığı dönemde 18 yaşının altındaydı.

Berlusconi, gerçek adı Kerime El Mahrug olan Ruby'i tanıdığını ve Faslı genç kızla ilgili olarak polisi aradığını itiraf etmiş, ancak bunu sadece zor durumda olan bir insana yardım etme amacıyla yaptığını söylemişti.

Berlusconi'nin avukatları açılan soruşturmaya tepki göstererek, bunun, başbakanın özel yaşamına müdahale olduğunu ifade ettiler.

İtalyan ceza yasalarına göre, 14-18 yaşları arasında biriyle para veya belirli bir bedel karşılığında cinsel ilişki 6 ay ila 3 yıl arasında hapis, kamu hizmeti veren birinin görevi kötüye kullanması ise 4-12 yıl arasında hapisle cezalandırılıyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle