GeriDünya Berlusconi yarın taburcu olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlusconi yarın taburcu olacak

İtalya'da pazar günü uğradığı saldırıdan bu yana Milano'da San Raffaele Hastanesi'nde gözlem altında tutulan Başbakan Silvio Berlusconi'nin yarın taburcu olabileceği belirtildi.

Hekimlerin yaptıkları açıklamaya göre, Berlusconi'nin taburcu olduktan sonra da en az 15 gün istirahat etmesi gerekecek.

Berlusconi'nin özel doktoru Alberto Zangrillo, hastanede bugün yaptığı açıklamada, "Tam olarak bilemiyoruz ama sayın başbakan büyük ihtimalle yarın öğleden önce taburcu olacak. En az iki hafta boyunca da tüm faaliyetlerden uzak durmasında yarar var" dedi.

Zangrillo, "Başbakan kendini toparlıyor. Ağır ağır her şey normale dönüyor. Kaygı verici bir durum yok" diye konuştu.

Berlusconi'nin kendi kendine beslenmede halen biraz zorlandığını belirten Zangrillo, yara izinin kalıp kalmayacağının sorulması üzerine, "Hayır. İz kalacağını sanmıyorum" dedi.

Berlusconi'nin bu sabah da TSİ 07.30 civarında uyandığı ve uyanır uyanmaz da gazeteleri ve basın özetlerini istediği belirtiliyor.

İtalya İçişleri Bakanı Roberto Maroni ise facebook başta olmak üzere sosyal ağlarda Berlusconi'ye karşı şiddeti öven ve özendiren grupların karartılması için harekete geçeceklerini açıkladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle