GeriDünya Berlusconi ve eşi boşanma konusunda uzlaştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlusconi ve eşi boşanma konusunda uzlaştı

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile eşi Veronica Lario arasında halen devam eden boşanma davasında önemli ilerleme kaydedildiği belirtildi.

Tarafların avukatları, Milano 9. Aile Mahkemesi yargıçlarından Gloria Servetti'nin huzurunda dün akşam yapılan ve yaklaşık beş saat süren ikinci duruşmayı, "her iki taraf açısından da olumlu" diye nitelediler.

Milano Mahkemesindeki duruşmanın ayrıntıları konusunda resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak basına sızan bilgilere göre Berlusconi, Milano'ya bağlı Macherio beldesinde kendisine ait olan villayı Veronica'ya bırakmaya razı olma eğilimine girdi. Buna karşılık Lario'nun da, talep ettiği rakamdan çok daha düşük bir nafakaya razı olabileceği ileri sürüldü.

Lario, ocak sonundaki ilk duruşmada Berlusconi'den, çocuklarıyla ikamet ettiği Macherio'daki villanın yanı sıra, aylık 3,5 milyon avro nafaka talebinde bulunmuştu. Berlusconi ise buna karşılık, 200 bin avro olarak düşündüğü aylık nafakayı en fazla 300 bin avroya yükseltebileceğini ifade ederek, değeri 78 milyon 156 bin avro olarak tahmin edilen Macherio'daki villanın tahliyesini istemişti.

Şu an 54 yaşında olan ve çocuklarıyla birlikte Macherio'daki villada yaşayan Veronica, Berlusconi'yle 1980 yılında henüz ilk karısı Carla Dall'Oglio ile evli olduğu dönemde tanışmış ve o dönemde başlayan aşk evlilikle sonuçlanmıştı. Berlusconi, 1985'te ilk eşinden boşanmasının ardından, uzun süredir birlikte olduğu Veronica'yla nikah kıymıştı.

74 yaşındaki Berlusconi'nin Veronica'dan, Barbara (25), Eleonora (23) ve Luigi (21) adlarında toplam 3 çocuğu bulunuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle