Dünya Haberleri

DÜNYA

  Berlusconi: Ben neymişim be abi!

  Eda BERKBAYRAK/İTALYA, (DHA)
  19.01.2011 - 15:31 | Son Güncelleme:

  İtalya’da Milano Başsavcılığı tarafından "18 yaşından küçük biriyle fuhuş yapmak" ve "görevini kötüye kullanmak" gerekçeleriyle hakkında soruşturma açılan Başbakan Silvio Berlusconi, Milano Mahkemesi’nin yetkili olmadığını savunarak, "Savcılığa ifade vermeye gitmeyeceğim" dedi. Berlusconi, "Eğer 24 bayanla parti yapsaydım, Superman’den daha iyi olmalıyım" ifadesini kullandı.

  Başbakan Berlusconi, dün geç saatlerde Roma’daki resmi ikametgahı Grazioli Sarayı’ndan çıkarken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Kendisine sorulan "İstifa edecek misiniz?" sorusuna, "İstifa etmek mi? Çıldırdınız mı? Ben kesinlikle sakinim. Eğleniyorum. Hiç bir suç işlemedim. Eminim çünkü fuhuşa karşı yasayı ben yaptım. Eğer 24 bayanla parti yapsaydım, Superman’den daha iyi olmalıyım. Olanlar yasal bir süreç değil, yıkıma dayalı bir medya süreci. Avukatlarım bana, Milano Mahkemesi’nin yetkili mahkeme olmadığını açıkladı. Bu nedenle savcılığa gitmeyeceğim" diye konuştu.

  Berlusconi, Milano Başsavcılığı’nın yetki talebiyle Temsilciler Meclisi’ne soruşturma dosyasını sunduğunu hatırlatan Berlusconi, "Artık duruma parlamento müdehale edecek ve davayı Milano Başsavcılığı’ndan alacak" iddiasında bulundu. Berlusconi ayrıca, reşit olmayan biriyle fuhuş yaptığı iddialarınn ise tamamen asılsız olduğunu savundu.

  Bu arada Başbakan Berlusconi, İtalya’nın 150’inci kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Cumhurbaçkanlığı’nda yapılan bir toplantıya katıldığını söyledi. Randevunun çok önceden belirlendiğinin altını çizen Berlusconi, Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano ile görüşmesinde soruşturmanın da gündeme geldiğini söyledi. Berlusconi, bir saat süren toplantıda masum olduğunu söylediğini belirterek, "Geçmişte de suçlandım ama, her seferinde aklandım" iddiasında bulundu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı