GeriDünya Berlusconi: "Alem yapmadım"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlusconi: "Alem yapmadım"

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, ülke gündemini haftalardır meşgul eden özel yaşamına ilişkin iddialar ve haberlerle ilgili olarak, kendisine göre çok genç kızlarla asla ilişkisi olmadığını belirterek, "Alem falan da yapmış değilim, sadece yemek ziyafetlerine katıldım" dedi.

Berlusconi, İtalya'daki haftalık magazin dergilerinden "Chi"ye verdiği özel demeçte,"Ortada ahlakla ve şıklıkla bağdaştırılamayacak hiç bir şey yok" diye konuştu
Başbakan Berlusconi, isim vermeksizin Barili eskortlardan biri olan 42 yaşındaki Patrizio D'Addario'yu da eleştirerek, "Ciddiyetsiz insanları bilinçli olarak evime çağırmam da asla söz konusu olmamıştır" dedi.

Berlusconi, İtalya Katolik Piskoposlar Kurulunun resmi yayın organı "Avvenire" gazetesinde kendi özel yaşamının eleştirilmesine de tepki gösterdi. İtalya'daki Katolik Kilisesi'nin yayın organını yönetenlerle ilgili olarak, "Bana yönelik iftira kampanyasında zokayı onlar da yutmuş olmalı. Yalan haberlere doğru gibi algılamaları bunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

İtalya Başbakanı Berlusconi eşi Veronica Lario'dan ayrı geçen ilk yaz sezonuna ilişkin soruyu ise "Otuz yıl sonra hayatta pek çok şeyin değiştiğini kabullenmek zor. Özellikle gerçek bir aşk yaşanmışsa daha da zor. Otuz yıl bir gün değil" sözleriyle yanıtladı.

Berlusconi, Chi dergisinin yarın piyasaya verilecek olan sayısında yayımlanacak söyleşide politikaya da değinerek, "Yeni dönemde kurumları da reforma tabi tutmak istiyorum, ama bunun için devlet sorumluluğuna sahip bir muhalefet lazım. Devlet harcamalarında tasarrufa gidip vergileri azaltmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle