GeriDünya Beni yemeğe beklemeyin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beni yemeğe beklemeyin

Filistinli bir militan, önceki gün bu sözleri söyleyerek evinden çıktı. İsrail’in Tel Aviv kentinde 4 kişinin ölümüne neden olan intihar saldırısının ardından, Ortadoğu yine karıştı.

İNTİHAR saldırısını düzenleyen Abdullah Badran (22) isimli Filistinli’nin, cuma sabahı Batı Şeria’nın kuzeyindeki köyünde evinden ayrılırken annesi Raşida’ya ‘Beni akşama yemeğe beklemeyin, arkadaşlarla yiyeceğim’ dediği öğrenildi. 4 kişinin ölümü, 53 kişinin de yaralanmasına yol açan intihar saldırısını gerçekleştirerek bölgede tansiyonu yine yükselten işte o Badran’dı.

İslami Cihad tarafından üstlenilen eylemin ardından, İsrail yönetimi, Filistin ile varılan ateşkes anlaşmasından bu örgütün çıkarıldığını bildirdi. İsrail Savunma Bakanı Şaul Mofaz, Batı Şeria’daki bazı yerleşimlerin Filistin Yönetimi’ne devredilmesi planının da askıya alındığını açıkladı. Mofaz, ‘Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın, terör örgütlerine karşı tutumuna göre tavır belirleyeceğiz’ dedi. Mofaz, eylemde Suriye’nin de payı bulunduğunu iddia etti. Suriye ise iddiaları ‘komplo’ olarak niteledi.

ABBAS’A BASKI

8 Şubat’ta varılan ateşkesin ardından başlayan yeni barış sürecinde darbe alan Filistin Devlet Başkanı Abbas ise saldırıyı kınayarak, sorumlularını bulma sözü verdi. ABD de Abbas’a baskı yapıyor.

Önce, eylemi Hizbullah’ın düzenlediğinden kuşkulandığını açıklayan Abbas, failin, barış sürecini sabote etmek isteyen üçüncü bir taraf olduğunu söyledi. Olayla bağlantısı olduğu sanılan 2 kişi tutuklandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle