Dünya Haberleri

DÜNYA

  Belçika ve Hollanda korkmaya başladı

  Hürriyet Haber
  19.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AVRUPA 2000'in ev sahibi Belçika ve Hollanda, önümüzdeki ay düzenlencek şampiyonada Türk ve İngiliz taraftarlarının, Kopenhag'daki gibi karşı karşıya gelmesinden endişe etmeye başladı.

  Kitlelerin nasıl kontrol edileceği konusunda rapor hazırlamak üzere Kopenhag'a gözlemci gönderen Hollanda ve Belçika, ek önlem almayacaklarını açıkladı.

  Hollanda İçişleri Bakan Sözcüsü Hans Hameleers, milli takım taraftarlarının, kulüp takımlarının taraftarlarına göre

  daha sakin olduğunu belirterek, ‘Bunun istisnası İngiltere’ dedi.

  Hollanda ve Belçika'nın en büyük endişesi, Avrupa Şampiyonası'nda Türk ve İngiliz taraftarlarının yine karşı karşıya gelmesi. Yapılan olasılık hesaplarına göre, iki takım taraftarları ilk önce Arnhem ya da Eindhoven'da karşı karşıya gelebilir, çünkü Türkiye ilk maçını İtalya ile 11 Haziran'da Arnhem'de oynayacak. Ertesi gün İngiltere Portekiz ile Eindhoven'de karşılaşacak. İki kent birbirine çok yakın.

  En büyük korku, İngiltere'nin ikinci ve üçüncü maçının oynanacağı Belçika'nın Charleroi kentinde yaşanacak. Hem Charleroi'de 30 bine yakın Türk yaşıyor hem de Türkiye diğer maçlarını buraya çok yakın bir yerde, Brüksel'in kuzeyinde oynayacak. İki takımın karşılaşması ise, gruplarından çıkarak çeyrek finalde eşleşmelerine bağlı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı