GeriDünya BBC’den Kraliçe’ye gaf özrü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BBC’den Kraliçe’ye gaf özrü

BBC’den Kraliçe’ye gaf özrü
refid:6883167 ilişkili resim dosyası

BBC, "Kraliçeyle Bir Yıl" isimli belgeselin tanıtım anonsları için hazırlanan klipte Kraliçe’yi Amerikalı ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz’e kızıp çekimi terk etmiş gibi gösterdiği için özür diledi.

BBC televizyonu birinci kanalında yakında gösterilecek olan belgeselin anonslarında bir sahnede Leibovitz, Kraliçe’den tacını çıkarmasını istiyor, Kraliçe ise "Hiçbir şeyi çıkarmam" diyor. Tanıtım filminde Kraliçe bunun ardından çekip gidiyor gibi görünüyor. Bunun üzerine İngiliz gazeteleri, "Kraliçe’nin tahtı sallandı" gibi haberler yaptı. Oysa Kraliçe’nin fotoğrafçıya kızıp çekimi terketmediği sadece montaj hatası olduğu ortaya çıktı.

Kraliçe’nin fotoğraf çekimi için salona girdiği görüntüler, çıkıyor gibi gösterilmişti. BBC, tanıtım klibindeki sahnelerin karıştığını kabul ederek, belgeselde bu sahnelerin düzgün bir şekilde yer alacağını açıkladı. BBC sözcüsü birer mektupla Buckingham Sarayı’ndan ve Leibovitz’den özür dilediklerini açıkladı. Sözcü, özür dilemelerine Kraliçe’den gelen bir tepkinin neden olup olmadığı sorusunu yanıtlamayı reddetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle