Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bayramlaşanların arasına araç daldı

  Hürriyet Haber
  26.06.2017 - 00:27 | Son Güncelleme:

  İngiltere’nin Newcastle kentinde Ramazan Bayramı tebriği için bir araya gelen yüzlerce Müslüman’ın üzerine bir otomobil sürüldü.

  Olayda üçü çocuk 6 kişi yaralandı. Yayaların arasına dalan 42 yaşındaki kadın sürücü gözaltına alındı. Polis, sürücünün bayramlaşmaya gelenlerden olduğunu ve ailesinin de olay anında otomobilde bulunduğunu bildirdi. Olayın terör eylemi olmadığı bildirildi. Görgü tanıkları, aracın parktan çıkarken aniden hızlanarak kalabalığın arasına daldığını anlattı. Bazıları ise sürücünün bir kişiye yanlışlıkla çarptıktan sonra paniklediğini ve aracın kontrolünü kaybederek diğer kişilere çarptığını anlattı. Newcastle ve çevresinde yaşayan Müslümanlar, bayramlaşma için Westgate spor merkezinin yakınlarından toplanmıştı. Etkinlik için önceden polis bölgede hazır bulunuyordu.

  BELEDİYE BAŞKANI ALANDAYDI

  Newcastle Belediye Başkanı da bayramlaşma için alandaydı. Polis, olayı terör saldırısı olarak değerlendirmese de, akıllara 18 Haziran’ı 19 Haziran’a bağlayan gece Londra’daki Finsbury Park Camisi yakınlarında Müslümanlara yönelik kamyonetle yapılan terör eylemi geldi.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı