GeriDünya Bayan Chirac’tan rakip kadına destek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayan Chirac’tan rakip kadına destek

Bayan Chirac’tan rakip kadına destek
refid:3969102 ilişkili resim dosyası

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın eşi, 2007 seçimlerinden önce sürpriz bir şekilde rakip Sosyalist Parti’den aday olması beklenen kadın lider Segolene Royal’e arka çıktı. Fransız gazetelerine göre Hindistan ziyareti sırasında Bernadette Chirac, "kadınların zamanı geldi" yorumunda bulundu.

72 yaşındaki first lady, Royal’i "seçimleri kazanabilecek ciddi bir rakip" olarak değerlendirdi. Royal’in bu günlerde geçer akçe olan "imaja" sahip olduğunu belirten Bernadette Chirac, "Sosyalist meslektaşlarının işini kolaylaştıracağını sanmıyorum, ancak kadınların zamanı geldi. Gelecekte giderek daha fazla kadın erkeklere emir verecek konuma gelecek. Bu onlar için zor olabilir, ancak olması gereken bu" dedi.

Anketlerde Segole Royal’in Sosyalist Parti içinde cumhurbaşkanlığı adaylığında öne geçtiği, hatta iktidardaki Birlik için Halk Hareketi’yle mücadele edebilecek bir isim olduğu görülüyor. Anketlerde cumhurbaşkanlığına en yakın isim olarak ise iktidar partisinden İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy öne çıkıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle