GeriDünya 'Bay anne' Jamie Rubin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Bay anne' Jamie Rubin

CNN'in ünlü muhabiri Christiane Amanpour ile evli, 39 yaşındaki James Rubin Nisan'da görevini bırakacağını ve yerine ABD'nin eski Lefkoşe Büyükelçisi Richard Boucher'ın getirileceğini resmen açıkladı. Boucher, daha önce ABD'nin Hong Kong konsolosluğu görevinin yanısıra, daha önceki Dışişleri Bakanları James Baker, Lawrence Eagleburger ve Warren Christopher'a da sözcülük yapmıştı.

Amerikan Dışişleri Bakanlığı'nın en renkli kişiliklerinden biri olan ve koyu renk Armani kıyafetleriyle de ünlenen Rubin, üç yıldır sürdürdüğü görevinden ayrılmasına pek neden göstermemeye çalışırken, Dışişleri Bakanı Madeleine Albright 'yeterince' ipucu verdi. Albright, en yakın danışmanının kararıyla ilgili olarak, ‘Daha yeni büyükanne oldum. Baba olmanın büyükanne olmaktan çok daha zor olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Jamie’nin de, bu yeni görevine hazırlanması gerekiyor' dedi.

Rubin'in kararı ünlü aktör Michael Keaton'ın ‘Mr. Mom’ (Bay Anne) filmini çağrıştırıyor. Filmde Keaton işsiz olduğu için evde çocuklara bakan, mahalledeki ev kadınlarıyla süpermarketlerin indirim kuponları için kumar oynayan ve eşi de eve ekmek getiren bir babayı canlandırmıştı.

İNGİLTERE'NİN DİLİNİ BİLMİYORMUŞ

Rubin Londra'ya gideceğini ve doğacak bebeğin bakımında Amanpour'a yardımcı olacağını söyledi. James Rubin dilini çok iyi bilmediği bir ülkeye gitmek, kariyerini terk etmek ve baba olmak gibi ‘stresli üç işe birden giriştiğini’ ifade etti. Rubin'in İngiltere'yi niçin ‘dilini iyi bilmediği bir ülke’ saydığı anlaşılamadı.

Washington'daki dedikodulara göre, Christiane Amanpour çok sevdiği işinden uzak kalamayacağı konusunda ‘biraz ısrarlı’ davranınca, Amerikan devletindeki önemli görevini bırakmak Rubin'e düştü. Yıllardır Madeleine Albright'a yakın olduğu için Rubin daha önceki sözcülere göre daha güçlü olduğu imajını yaratmıştı.

Amanpour'un Mart ayı ortalarında bir erkek bebek dünyaya getirmesi bekleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle