GeriDünya Başkan torunlarının çılgın saray partisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başkan torunlarının çılgın saray partisi

Başkan torunlarının çılgın saray partisi
refid:3821962 ilişkili resim dosyası

Estonya Devlet Başkanı Ruutel’in 13 ve 15 yaşındaki kız torunlarının başkanlık sarayında verdiği çılgın parti skandal yarattı. Alkol ve esrarlı partide damdan aşağı işeyenler oldu, polis soruşturma başlattı. Kızların annesi ise "Yiyecek alacak paramız olmadığı için dedelerinin yanında yaşıyorlar" dedi.

BALTIK cumhuriyetlerinden Estonya’da Devlet Başkanı Arnold Ruutel’in torunları Helena (15) ile Maria (13), dedeleri ABD’yi ziyaret ettiği sırada başkanlık sarayına 50 kişiyi toplayıp parti verince ülkede büyük kıyamet koptu. Helena ile Maria’nın Kadriorgs sarayında düzenlediği partinin video görüntüleri önceki gün televizyon kanallarında yayınlandı. Gençlerin çektiği parti fotoğrafları da basına sızdı. Muhalif basının "seks partisi" diye andığı eğlencede alkol ve esrar içildiği, ayrıca damdan işeyenler olduğu ortaya çıktı. Parti sırasında rezidansın mahzenindeki içkilerin tüketildiği, saunanın da kullanıldığı tespit edildi.

Muhalefet, Başkan’ı istifaya davet ederken, Arnold Ruutel, Tallinn’e döner dönmez "Torunlarımın davranışından ben de şok oldum. Ulusumdan özür diliyorum " dedi.

Polis şimdi partiye katılanların, ulusal güvenlikle ilgili gizli belgelerin bulunduğu bölüme geçip geçmediğini araştırıyor.

Kızların annesi Maris Leif ise, TV’ye çıkıp şöyle konuştu: "Ev borcu ödüyoruz, yiyecek alacak paramız bile olmuyor. Babam başkan seçildiği için mali durumu daha iyi. Kızlar iyi beslensin, okula gidip doğru dürüst giyinsinler diye ona yolladım. Bana, çok gerekli olmadığı takdirde saraya gitmememi söylediler."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle