GeriDünya Başkan’a liberal ültimatom
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başkan’a liberal ültimatom

Başkan’a liberal ültimatom
refid:14730287 ilişkili resim dosyası

ABD’de liberal olarak adlandırılan sol entelektüeller, Başkan Obama’yı “Bush’tan beter” savaş suçlusu ilan etti. Verilen ilanda Noam Chomsky dahil 2 bin aydının imzası var.

CUMHURİYETÇİ Bush Yönetimi’ni acımasızca eleştirerek Demokrat Barack Obama’nın iktidar yürüyüşünü hızlandıran Amerikalı liberaller, yeni ABD Başkanı ile de ipleri, savaş suçları ve insan hakları ihlalleri nedeniyle kopardı.
Aralarında dilbilimci Noam Chomsky gibi düşünürlerin ve James Cromwell gibi aktörlerin de bulunduğu yaklaşık 2 bin imzalı bir ilan,  New York Review of Books’da dün yayımlandı. Manifestoda, ABD’nin güvenlik politikası ve Irak ile Afganistan’daki insan hakları konularında  Obama, selefi George W. Bush’a yakın bir yaklaşım sergilemekle suçlandı. Obama’yı Yemen’de El Kaide ile işbirliği yaptığından kuşkulanılan ABD vatandaşı Enver El Evlaki’nin vurulmasına “yeşil ışık” yakarak Anayasa’yı ihlalle suçlayan metinde şu ifadeler kullanıldı:
Bush bile yapmamıştı
“Suç, suçtur. Kimin işlediği önemli değil. Obama bir şekilde Bush’tan bile kötü. Çünkü Obama, sadece kendi inancından kaynaklanan şüpheleri veya CIA’nın kuşkuları doğrultusunda, Amerikan vatandaşlarını ortadan kaldırma hakkı bulunduğunu savunuyor, Bush bile hiçbir zaman bu tip bir uygulamayı açıkça üstlenmedi.”

Çok ateşlisin Obama

ABD Başkanı Barack Obama, ekonomi konuşmak üzere gittiği New York kentindeki “Duffs Famous Wings” isimli restoranda halkın “sıcak” ilgisiyle karşılaştı. Baharatlı tavuk kanatlarıyla ünlü restoranın ortaklarından biri olan Luann Haley (45), Obama’ya “Dumanı üstünde küçük vücudunla çok ateşlisin” diye seslendi. Obama gülümseyerek kendisine sarılınca da, Haley bu kez kameralara döndü ve “Hey Michelle, çatla e mi” dedi. Obama önce kızarsa da durumu toparladı ve restoranın diğer ortaklarına da sarılıp hepsiyle tokalaştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle