GeriDünya "Başbakanımızı tedavi ettirelim"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Başbakanımızı tedavi ettirelim"

Fiji hükümet yetkilileri, darbenin başını çeken George Speight adındaki işadamıyla temasa geçerek Başbakanları Mahendra Chaudhry'nin serbest bırakılması talebinde bulundular. Fiji Devlet Başkanı dün bir açıklama yaparak başbakanları ve bakanlarının serbest kalmaları durumunda hükümetteki görevlerine geri dönmelerinin garantisini veremediklerini açıklamıştı.

Hükümet yetkililerinin Chaudhry'nin ciddi sağlık problemlerinin olduğu haberlerini almaları üzerine harekete geçtikleri bildirildi. Chaudhry'nin başına sıkça dayanan silah sonrasında psikolojik sorunlarının da oluştuğu kaydedildi.

Fiji Devlet Başkanı dün bir açıklama yaparak başbakanları ve bakanlarının serbest bırakılmaları durumunda hükümetteki görevlerine geri dönmelerinin garantisini veremediklerini açıklamıştı. Psikiyatristler, bu açıklamanın Chaudhry üzerinde kötü etki yapmış olabileceğini ve onu depresyona sürükleyebileceğini açıkladılar. Bunun üzerine hükümet yetkilileri, başbakanlarının sağlık problemlerinin tedavisi için bir an önce serbest bırakılmasını istediklerini belirttiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle