GeriDünya Başbakan Erdoğan Yunanlı gazetecileri azarladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan Erdoğan Yunanlı gazetecileri azarladı

Başbakan Erdoğan Yunanlı gazetecileri azarladı
refid:14735017 ilişkili resim dosyası

İki günlük resmi ziyaret için Atina'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yunanlı gazetecileri sert bir dille uyararak, iki ülke arasındaki gerginliği artıracak haberler yapmamalarını istedi.

Yunanistan'a iki günlük çalışma ziyareti için gelen bu sabah Yunanistan'da yayınlanan günlük gazetelerin genel yayın yönetmenleri ve yazarları ile kahvaltıda bir araya geldi.  

Erdoğan Yunanlı gazetecilerle AB, Kıbrıs sorunu ve Ege Denizi'ndeki uçuşlar üzerine sohbet etti. Bir Yunanlı gazetecinin Ege’de uçuşlar konusundaki sorusu üzerine, "Siz Yunan Silahlı Kuvvetlerinin gazetecileri gibi çalışıyorsunuz. Hatta radar üssünde görevli bir teknisyen gibi çalışıyorsunuz. Her gün kaç uçak kalktı onu takip ediyorsunuz. Gazeteciler olarak ortalığı germeyin. "dedi.

Bunun üzerine Yunanlı gazeteciler, 'Siz bize işimizi nasıl yapacağımı zı mı tavsiye ediyorsunuz' sorusu üzerine ise bu kez Başbakan Erdoğan, "Gazeteciler sürekli siyasetçilere tavsiyelerde bulunuyor. Bende iki toplum arasında gerginliğin artmaması için tavsiyede bulunuyorum" dedi.

Kıbrıs sorununun iki toplum arasında çözülmesinin mümkün olmadığını ve bu nedenle AB'nin devreye girdiğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, "İki toplum kendi arasında çözemiyor ki, orada BM Barış Gücü var. Kıbrıs ile ilgili üç ülkenin garantörlüğü var" dedi.

MÜFTÜLERİ KABUL ETTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha sonra Gümülcüne seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ile İskeçe seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, PASOK Gümülcüne Milletvekili Ahmet Hacıosman, İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara ile Batı Trakya azınlık temsilcileri ile bir araya geldi.

ERDOĞAN'IN ATİNA ZİYARETİNDEN FOTOĞRAFLAR

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle