GeriDünya Başbakan Davutoğlu Ürdün'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan Davutoğlu Ürdün'de

Başbakan Davutoğlu Ürdün'de

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ürdün'ün başkenti Amman'da Ürdün Başbakanı Abdullah En-Nusur tarafından resmi törenle karşılandı. 

Başbakanlık'ta yapılan törende, iki ülkenin ulusal marşları okundu ardından Davutoğlu geleneksel giysili Ürdün askerlerinden oluşan tören kıtasını selamladı. 

Davutoğlu ve Ürdünlü mevkidaşı en-Nusur huzurunda, iki ülke arasında ekonomi ve ticaret başta olmak üzere çeşitli alanlarda işbirliği anlaşmaları imzalandı.

Başbakan Davutoğlu ve Nusur, Ürdün Başbakanlık binasındaki baş başa görüşmelerinin ardından, heyetler arası görüşmeye başkanlık etti.

Başbakan Davutoğlu Ürdünde


Görüşmeden sonra ülkeler arasında işbirliği yapılacak alanlardaki protokol imza törenine geçildi.

İKİ ÜLKE ARASINDA KRİTİK İMZALAR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ürdün Çalışma Bakanı Nidal Katamine, çalışma, sosyal güvenlik ve istihdam alanlarında iş birliği anlaşmasına imza attı.

Başbakan Davutoğlu Ürdünde


Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ile Ürdün Sanayi, Ticaret ve Tedarik Bakanı Maha Ali,  sanayi, ticaret politikaları önlemleri alanlarında iş birliği protokolüne imza koydu. Bakan Elitaş ve Ürdün Yatırım Komisyonu Başkanı Thabet Al Wir ile de iki ülke arasında yatırımların karşılıklı teşviki ve korunması anlaşmasını onayladı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ürdün Ulaştırma Bakanı Ayman Hatahet tarafından meteoroloji alanında, yine Eroğlu ile Ürdün Tarım Bakanı Akef Al Zoubi tarafından ormancılık alanında mutabakatlara imza atıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Ürdün Ulaştırma Bakanı Ayman Hatahet arasında hükümetler arasında hava ulaştırma anlaşması imzalandı.

Başbakan Davutoğlu Ürdünde


Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanı (TİKA) Serdar Çam ile Hicaz Demiryolları Kurumu Genel Müdürü Salah Al Lozi, Hicaz Demiryolu İstasyon Restorasyon ve Müze yapımına ilişkin proje anlaşmasına imza koydu.

Yunus Emre Enstitüsü Başkan Vekili Şeref Ateş ile Yarmouk Üniversitesi Rektörü Refat Al Fauri arasında Türkoloji İşbirliği protokolü imza edildi.

Anadolu Ajansı (AA) ile Petra Haber Ajansı arasında da iş birliği anlaşması imzalandı. İmzaları AA Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu ile Petra Haber Ajansı Genel Müdürü Faisal Al Shboul, attı.      Yorumları Göster
Yorumları Gizle