GeriDünya Baş ağrısına dikkat! Cinsel ilişki sonrası felç geçirdi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baş ağrısına dikkat! Cinsel ilişki sonrası felç geçirdi!

Baş ağrısına dikkat! Cinsel ilişki sonrası felç geçirdi!

Cinsel ilişki sonrası yaşanan baş ağrısına karşı dikkat... İngiltere Stourbridge kasabasında yaşayan 43 yaşındaki Lucinda Allen, cinsel ilişki sonrası beyin kanaması geçirerek felç oldu.


İngiltere'de Lucinda Allen isimli 43 yaşındaki kadın, cinsel ilişki sonrası beyin kanaması geçirerek felç oldu.
Stourbridge kasabasında yaşayan Lucinda Allen, cinsel ilişki sonrası şiddetli bir baş ağrısı çekmeye başladı. Akabinde hemen hastaneye kaldırılan talihsiz kadın, yapay komaya sokuldu. Doktorlar beyne yönelik baskıyı azaltmak için kranyotomiye (beyne ulaşmak için kafatası kemiklerinin kesilmesi) başvurdu.

"FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUM"
Bu üzücü olay yaşandığında hamile olan Allen, 6 gün sonra uyandırıldı ve bebeğinin zarar görmediğini öğrendi. Üç ay sonra ise (Kasım 2012) Marri-Alice adını verdiği bebeğini dünyaya getirdi.
Kök hücre tedavisiyle bir gün tekrar ayağa kalkma hayalleri kuran Allen, bu süreçte farkındalık yaratmaya çalışıyor. Allen, “Hiç kimse orgazm sonrası baş ağrısı hakkında konuşmak istemiyor. Bu anlaşılabilir. Fakat ben bunun bir uyarı işareti olabileceği noktasında farkındalık yaratmak istiyorum” dedi.
otansiyel kardeşlerini kaybettiğini anlatan İngiliz kadın, toplamda beş kez felç geçirdi.
ORGAZM SONRASI BAŞ AĞRISINA DİKKAT
İngiliz Mirror gazetesinin haberine göre, doktorlar felçlerin damarlardaki konjenital anomaliden kaynaklandığını ve bu durumun da Allen’ın orgazm olduktan sonra baş ağrısı yaşamasına neden olduğununu düşünüyor.
Cinsel ilişki sonrası baş ağrılarının, omurilik sıvısının kafatasından omurgaya sızmasından kaynakladığı düşünülüyor. Bazı nörologlar ise cinsel aktivite bağlantılı baş ağrılarının eforla artan basınçtan kaynaklandığına inanıyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle