GeriDünya Barzani: Sınıra peşmerge göndermedik, zaten ordalar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  57
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barzani: Sınıra peşmerge göndermedik, zaten ordalar

Barzani: Sınıra peşmerge göndermedik, zaten ordalar
refid:6835636 ilişkili resim dosyası

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkiye sınırına Peşmerge göndermediklerini çünkü peşmergelerin zaten orada olduğunu söyledi.

Irak Kürdistan Demokratik Partisi’ne yakınlığı ile bilinen internet sitesi Peyamner’in haberine göre, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkiye sınırına peşmerge göndermediklerini ifade etti.

Erbil’de düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Barzani, Türkiye sınırına peşmerge gönderdiklerine ilişkin bir takım haberler olduğunu belirterek, “Bizim Türkiye sınırında gücümüz var bunun dışında sınıra hiçbir güç göndermedik. Sınıra peşmerge gücü göndermemize hiç gerek yok” dedi.

MEDYAYI SUÇLADI

Türkiye ile olan ilişkilerinin “medyanın bahsettiği gibi kötü” olmadığını savunan Barzani, “Mevcut gerilimi bazen her iki tarafın medyası yaratıyor. Diyalog dilini kullanmak her iki tarafın bir birini tehdit etmesinden daha iyidir. Bizim ortak notalarımız anlaşmazlıklarımızdan daha fazladır” diye konuştu.

Barzani, Türkiye’nin şu ana kadar yaptıklarının kendi sınırları içinde olduğunu da ifade etti.

İnsan Hakları Örgütünün Erbil ve Süleymaniye’deki Kürt güvenlik güçlerinin işkence yaptığına ilişkinin raporunun hatırlatılması üzerine de Erbil ve Süleymaniye’de iki ayrı güvenlik kurumu bulunduğunu ve bunun yanlış olduğunu söyledi.

Barzani, insan hakları ihlallerine ilişkin ise herhangi bir bilgisi olmadığını ifade etti.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle