GeriDünya Barzani önce Talabani ve ABD elçisiyle görüştü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barzani önce Talabani ve ABD elçisiyle görüştü

Barzani önce Talabani ve ABD elçisiyle görüştü
refid:10117599 ilişkili resim dosyası

BAĞDAT'a giderek temaslarda bulunan Kuzey Irak’taki bölgesel Kürt yönetiminin Başkanı Mesut Barzani, Türk yetkililerle yapacağı görüşmeden önce Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ve ABD’nin Bağdat Büyükelçisi Ryan Crocker ile görüştü.

Kürt televizyonları Barzani ile Talabani’nin yaptığı görüşmede Irak’ın içinden geçtiği siyasi sürecindeki son gelişmelerin yanı sıra komşu ülkeler ile ilgili konuların görüşüldüğünü bildirdi.

Devlet Başkanı Celal Talabani, Kürt lider Barzani ile Irak’taki siyasi gelişmeler kapsamında Bağdat ve Erbil arasında askıda kalan sorunların yanı sıra diğer ülke konularına yönelik tekrar görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Görüşmede Mesut Barzani’nin Bağdat'a gelecek Türk yetkililerin gündeme getireceği terör örgütü PKK konusunun da ele alındığı sanılıyor.

Barzani, Talabani ile görüşmesinden sonra Bağdat’ta ABD Büyükelçisi Ryan Crocker ve beraberindeki üst düzey heyeti kabul etti. Görüşmede özellikle ABD ve Irak arasında imzalanması beklenen güvenlik anlaşması ele alındı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle