GeriDünya Bangladeş'teki kazada ölü sayısı 58 oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bangladeş'teki kazada ölü sayısı 58 oldu

Bangladeş'teki kazada ölü sayısı 58 oldu
refid:13066620 ilişkili resim dosyası

Bangladeş'in güneyinde önceki akşam, Kurban Bayramı için evlerine gidenleri taşıyan feribotun alabora olması sonucu ölenlerin sayısı 58'e yükseldi.

Yetkililer, başkent Dakka'dan Bhola kasabasına yolcu getiren ve iskeleye yanaşırkan alabora olan M.V Coco adlı feribotun içinde hala bir çok yolcu olabileceğini belirtirken, yüzlerce kişiyi taşıyan geminin yolcu listesinin olmadığı kaydedildi.

Yetkililer, gemide kazadan önce tam olarak kaç kişi olduğunun bilinmediğini bildirdi. Dakka'dan yayın yapan özel televizyon kanalı ETV ise gemide bin 500'den fazla kişinin olabileceğini duyurdu.

80 KİŞİ HALA KAYIP

Bu arada yetkililer, kazadan sonra kaç kişinin gemide kapana kısıldığını bilmediklerini belirtirken, ATN televizyonu geminin içindeki bölümlerde halen 80 kadar kişinin bulunduğunu ileri sürdü.

Kazadan kurtulan bazı kişiler, Nezirhat bölgesinde iskeleye yaklaştıkları sırada geminin sığ bir yere saplandığını, yolcular panik içinde gemiyi terk ederken geminin devrildiğini ve kısmen Tetulia nehrine battığını ifade etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle