Dünya Haberleri

DÜNYA

  Ban dünyadaki açlığa dikkat çekmek için oruç tutacak

  A.A.
  15.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun dünyadaki açlığa dikkat çekmek amacıyla oruç tutacak.

  BM Sözcü yardımcısı Marie Okabe tarafından verilen bilgiye göre, Genel Sekreter Ban Ki-mun dünya kamuoyunun dikkatini dünyadaki 1 milyon aç insana çekmek için Roma'da hafta başında yapılacak Dünya Gıda Güvenliği zirvesi öncesinde bu pazar günü 24 saat oruç tutacak.

  Okabe, Ban'ın oruç tutarken nerede olacağıyla ilgili sorular üzerine ise Ban'ın pazar günü oruç tutarken Roma'ya gitmek için yolda olacağını söyledi.

  Zirveye ev sahipliği yapan Dünya Gıda ve Tarım Örgütü'nün Başkanı Jacques Diouf tüm dünyadaki insanlara çağrıda bulunarak zirve öncesinde 24 saat oruç tutmaları çağrısında bulunmuştu.

  DİOUF ORUCUNU SÜRDÜRÜYOR

  Dünya Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Başkanı Jacques Diouf ise dünyadaki açlığa dikkat çekmek için başladığı "orucu" sürdürüyor.

   

  Diouf, FAO'nun Roma'daki merkezinin lobisinde dün akşam 20.00'de başlattığı açlık grevini 24 saat sürdürecek. Diouf, geceleri bina ısıtılmadığı için geceyi pijamalarının üzerine giydiği palto ve başında şapkasıyla geçirdi.

   

  FAO, daha önce bu hafta sonu yapacağı eyleme herkesin katılması çağrısını yapan Diouf'un amacının, kronik açlık çeken 1 milyar insanla dayanışma olduğunu belirtti.


   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı