Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bali bombacıları, gelecek ay kurşuna dizilecek

  Hürriyet Haber
  25.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Endonezya’nın Bali adasında 202 kişinin öldüğü saldırıları düzenleyen 3 radikal dinci, önümüzdeki ay başında idam edilecek. Mahkeme, kesin bir tarih vermemekle birlikte, infazların 1 ile 10 Kasım arasında bir gün yapılacağı belirtiliyor.

  Cemiyet-i İslam örgütü üyesi olan İmam Samudra, Amrozi Nurhasim ve Ali Gufron (Muhlas), saldırılara katılmaktan 2003’te ölüm cezasına mahkum edilmişti. Başsavcılığın açıklamasında, Nusakambangam cezaevinde tutulan mahkumların cezalarının infazının da burada yapılacağı bildirildi. Endonezya’da infazlar, kurşuna dizerek yapılıyor. Mahkumlara infaz, 72 saat önceden bildiriliyor.

  Çok sayıda can alan üç İslamcı terörist, mahkemede hiçbir pişmanlık belirtisi göstermemişti. "Kafirleri" öldürdüklerini belirten terör mahkumları, ölüp, şehadet mertebesine ulaşacakları için de memnun olduklarını söylemişlerdi. Bombacılara verilen idam cezalarının infaz edilecek olması, ülkede, yeni bir İslamcı şiddet eylemi dalgasının başlayacağı endişesi yarattı.

  Turistik Bali adasında 12 Ekim 2002’de gece kulüplerine düzenlenen bombalı saldırılarda, 88’i Avustralyalı turist, 202 kişi hayatını kaybetmişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı